Reklama

Postępy na przebudowie skrzyżowania Ducha - Sikorskiego

Opublikowano: wt, 21 cze 2016 12:59
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Postępy na przebudowie skrzyżowania Ducha - Sikorskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niebawem nie tylko dużo będzie słychać, ale coraz więcej będzie widać postępów prac na przebudowie skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Generała Ducha. Przy odgłosach ciężkich maszyn budowlanych, bacznym obserwatorom, zaczną ukazywać się pierwsze elementy konstrukcyjne przyszłych estakad i nowych przebiegów dróg.

Miesiące wiosenne minęły przede wszystkim pod znakiem robót rozbiórkowych i usuwaniu kolizji z sieciami podziemnymi. Dla kierowców to był czas, kiedy przyzwyczajali się do nowej, czasowej organizacji ruchu w tym, jakże newralgicznym na mapie drogowej Lublina, miejscu.

Następnie na placu budowy pojawiły się platformy robocze, na których stanęły ogromne palownice. Urządzenia te wzmacniają podłoże pod nowy przebieg jezdni północnej al. Solidarności, a za sobą mają już 2000 pali umieszczonych w gruncie. Inne maszyny tego typu zainstalowały 72 pali mostowych, na których posadowione niebawem będą estakady. Można być o to spokojnym, gdyż pale te przeszły już próby obciążeniowe.

Następny etap prac będzie jeszcze bardziej spektakularny dla oka, ponieważ bezpośrednio po zakończeniu palowania, w pierwszej połowie sierpnia, pojawią się pierwsze warstwy transmisyjne, a na ul. Generała Ducha podbudowy mineralne.

Równolegle postępują prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej, sanitarnej, gazowej, teletechnicznej i energetycznej.

Najbliższe tygodnie będą jednak równie ciekawe, ponieważ wykonawca przystąpi do: korytowania i profilowania podłoża pod warstwy konstrukcyjne ul. Generała Ducha i ul. Północnej, wykonywania ław fundamentowych pod estakadę, zbrojenia podpór estakady i wzmacniania podłoża palami w miejscu, gdzie pojawi się kładka dla pieszych.

W planie jest wykonanie do końca roku konstrukcji ul. Generała Ducha, ul. Północnej i północnej jezdni al. Solidarności oraz zakończenie betonowania obiektów mostowych.

Przypominamy, że zadanie realizuje Skanska S.A. Roboty powinny zakończyć się w październiku 2017 r., a ich wartość to 65,9 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE