Reklama

Posprzątają Lublin na wiosnę

Opublikowano: wt, 19 kwi 2016 12:59
Autor: | Zdjęcie: Internet

Posprzątają Lublin na wiosnę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja ?Posprzątajmy Lublin na wiosnę? to inicjatywa angażująca uczniów lubelskich szkół i przedszkoli już od kilkunastu lat. W tym roku chętnych do wzięcia udziału w sprzątaniu Lublina jest 51 placówek oświatowych, a łączna liczba uczestników to blisko 6 tysięcy osób, które zobaczymy w dniach 20 i 21 kwietnia w poszczególnych dzielnicach miasta.

Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie od kilkunastu lat, a w tym roku będzie miało miejsce w dniach 20 i 21 kwietnia. Dzięki tej inicjatywie każdego roku wielu uczniów z lubelskich przedszkoli oraz szkół zaopatrzonych w rękawice oraz worki na śmieci podejmuje trud sprzątania pozostawionych przez innych odpadów, które zalegają na skwerach, w pasach drogowych czy na terenie placówek. W dzień akcji uczestnicy sami wybierają teren, który chcieliby posprzątać.

Celem akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” jest rozbudzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne oraz wygląd naszego miasta.

Akcja każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i placówek. W ubiegłym roku do akcji zgłosiło się 20 placówek, a udział wzięło blisko 3 tysięcy osób, dzięki którym zostały posprzątane nie tylko tereny przyszkolne, ale również te w pobliżu placówek. W ramach ubiegłorocznej akcji udało się posprzątać łącznie 436 worków odpadów o pojemności 120 litrów.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 51 placówek oświatowych, a łączna ilość zgłoszonych do akcji uczniów wynosi około 6 tysięcy osób.

Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w rękawice i worki, które odbiorą z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Odbiór zebranych w ramach akcji odpadów również zapewnia miasto.

Akcja realizowana jest w ramach "Programu edukacji ekologicznej Miasta Lublin na 2016 rok" przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE