reklama
reklama

Posłanka z Lublina wiceministrem edukacji. Wcześniej odmówiła mandatu w Parlamencie Europejskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Posłanka z Lublina wiceministrem edukacji. Wcześniej odmówiła mandatu w Parlamencie Europejskim - Zdjęcie główne

Joanna Mucha | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Posłanka Joanna Mucha została wiceministrem edukacji w resorcie Barbary Nowackiej.
reklama

Zaprzysiężony został już nowy rząd nowego premiera - Donalda Tuska. Znany jest też już skład Rady Ministrów. W tym gronie jest Barbara Nowacka, która została ministrem edukacji. Tego samego dnia, co zaprzysiężenie (13 grudnia) ogłosiła skład wiceministrów w swoim resorcie.

Wśród wiceministrów jest Joanna Mucha (Trzecia Droga) - posłanka z Lublina. W przeszłości była ministrem sportu i turystyki. W październikowych wyborach parlamentarnych z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z ramienia koalicji Trzecia Droga. Po tych wyborach odmówiła objęcia mandatu w Parlamencie Europejskim, który zwolnił Krzysztof Hetman - obecnie minister rozwoju i technologii i lubelski poseł.

Wiceministrami edukacji zostali też: Katarzyna Lubnauer (KO), Henryk Kiepura (TD), Paulina Piechna-Więckiewicz i Izabela Ziętka.

- Będziemy robić audyt, sprawdzać wszystkie wydatki, ich zasadność, ich sensowność - powiedziała Barbara Nowacka, pytana o plany ministerstwa.

W nowym rządzie mają funkcjonować dwa ministerstwa zajmujące się oświatą - Ministerstwo Edukacji oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Drugim pokieruje Dariusz Wieczorek. We wcześniejszym rządzie - premiera Mateusza Morawieckiego - zamiasta dwóch działał jeden resort - Ministerstwo Edukacji i Nauki na czele z Przemysławem Czarnkiem. 

- Zostaliśmy z panem ministrem Wieczorkiem powołani na dwa odrębne stanowiska. Ten rozdział administracyjny jest w toku (...). Jest to jedna z szybszych procedur, które musimy podjąć, dlatego, że środowisko naukowe i środowisko szkolnictwa wyższego prosiło o ten rozdział. I wydaje się on i mi, i panu ministrowi Wieczorkowi, i przed wszystkim panu premierowi Donaldowi Tuskowi konieczny i jak najszybszy dla dobra polskiej nauki, dla dobra polskiego szkolnictwa wyższego i dla dobra polskiej edukacji - wyjaśniała Barbara Nowacka.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama