Decyzja ZPRE zostanie niezwłocznie przekazana prokuratorowi generalnemu Adamowi Bodnarowi. Otwiera ona polskiej prokuraturze drogę do ponownego ogłoszenia zarzutów byłemu wiceministrowi sprawiedliwości w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.
CZYTAJ TAKŻE: Przeszukali mieszkanie Ziobry i posła z Lubelszczyzny
Przeciwnicy decyzji o uchyleniu immunitetu podkreślali, że Marcin Romanowski miał za mało czasu, by przygotować się do przedstawienia swoich argumentów. Wnioskowali o przekierowanie raportu z powrotem do Komisji.Zgromadzenie się na to nie zgodziło.
Co oznacza środowa decyzja?
Poseł zameldowany w Biłgoraju, na razie milczy. Jest za to komentarz jego adwokata:
– Ponowne zatrzymanie pana posła nie jest dopuszczalne z uwagi na treść art. 248 par. 3 KPK.Marcin Romanowski został zatrzymany bezprawnie w dniu 15.07.2024 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w listopadzie br. rozpozna zażalenie na zatrzymanie; podjęcie przez Prokuraturę Krajową jakichkolwiek działań procesowych jest niedopuszczalne. Marcin Romanowski na dzień dzisiejszy poseł, w dalszym ciągu korzysta z polskiego immunitetu parlamentarnego w związku z bezskutecznością i nieważnością uchwał Sejmu RP z dnia 12.07.2024 r. Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 27.09.2024 w sprawie I KZP 3/24 potwierdził, że Dariusz Korneluk nie mógł skutecznie złożyć wniosku do Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, a także zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie z uwagi na to, że urząd Prokuratora Krajowego zajmuje nieprzerwanie Dariusz Barski – napisał mecenas Bartosz Lewandowski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.