Reklama

Reklama

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów potrzebuje nowego lokalu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów potrzebuje nowego lokalu - Zdjęcie główne

Wiceprzewodniczący Stanisław Kieroński apeluje o nowy lokal dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O znalezienie nowego lokalu dla Polskiego Związku Emerytóww, Rencistów i Inwalidów poprosił wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Kieroński. Obecny lokal jest w fatalnym stanie technicznym.

Reklama

Stanisław Kieroński (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) wystąpił z interpelacją do prezydenta. W imieniu trzech kół Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów poprosił o rozważenie możliwości udzielenia pomocy w uzyskniu lokalu do prowadzenia działalności statutowej. 

 

- Proszę o poinformowanie mnie o zajętym stanowisku w przedłożonej sprawie - napisał Stanisław Kieroński, dołączając pismo od Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 

 

Przewodncący Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI poprosił o pomoc w uzyskaniu lokalu dla trzech Kół Związku: ntr 3,6 i 8 funkcjonujących na terenie Lublina i skupiająych ponad 670 człnków. Aktualnie Koła wynajmują lokal w budynku przy ul. Zielonej 5 o powierzchni 28 mkw., którego administratorem jest ZNK lublin. 

 

- Obecnie lokal ten jest w bardzo złym stanie technicznym, niestety sie spełniającym warunków do prowadzenia działalności społecznej z osobami w podeszłym wieku. Zagrzybienie oraz fetor unoszący się z rur kanalizacyjnych nie pozwalają na komfortowe pełnienie dyżurów przez członków Zarządów tych Kół oraz przyjmowania interesantów - napisał Henryk Bącal, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Lublinie. 

 

Dodał też, że obok są śmietniki, które szczególne w lecie są siedliskiem owadów i gryzoni oraz nieprzyjemnych zapachów. 

 

- Ze względu na miejsce zamieszaknia większości członków Związu z tych Kół, a także biorąc pod uwgaę wiek oraz sprawność fizyczną naszych seniorów zainteresowani jesteśmy lokalem usytuowanym w Dzielnicy Stare Miasto, Śródmieście lub Wieniawa -  podkreśla Bącal. 

 

Miasto jeszcze nie odpowiedziało.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE