Reklama

Politechnika się uśmiecha

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Politechnika się uśmiecha - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz piąty w Lublinie, a po raz drugi na Politechnice Lubelskiej pojawi się wielki uśmiech. Pracownicy i studenci uczelni spotkają się w poniedziałek 13 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 na terenach zielonych uczelni (za Wydziałem Zarządzania), aby zrobić smile selfie. Jest to społeczna akcja w ramach Światowego Archiwum Uśmiechu.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest gdański działacz kultury Marek Wysoczyński. Inicjatywa ma na celu pomoc chorym dzieciom oraz ludziom starszym. Najbardziej uśmiechnięte zdjęcia i rysunki trafiają do szpitali, szkół, hospicjów oraz domów opieki społecznej.

- Przywożę uśmiech do Lublina i zabieram go dalej w Polskę i za granicę – mówi Marek Wysoczyński. - Tworzymy świadomość, że każdy uśmiech jest ważny, że każdy z nas, zdrowy czy chory, słaby czy silny, sławny lub nieznany, może pomóc za pomocą zwykłego uśmiechu. Namawiam, abyśmy uśmiechali się, nawet kiedy jest nam źle, bo uśmiech jest nieoceniony w walce z chorobą i w rehabilitacji.

- Chętnie uczestniczymy w akcjach naładowanych energią i radością. Tym bardziej, jeśli dzięki nim możemy pomóc innym - informuje Anna Michalska, kierownik Biura Rozwoju, Promocji i Kooperacji. - Jeżeli pogoda dopisze, to na terenach zielonych stworzymy jeden wielki uśmiech, który będzie sfotografowany przez drona. Natomiast w przypadku niesprzyjającej aury spotkamy się w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technoligii PL.

W tym roku zebrane uśmiechy trafią na wystawę w Galerii Narodowej Jordanii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE