Reklama

Policjanci zabezpieczyli ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Policjanci zabezpieczyli ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Papierosy bez polskich znaków akcyzy zostały zabezpieczone przez policjantów z KMP w Lublinie. W momencie trafienia nielegalnego towaru na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 16 tysięcy złotych.

Realizując własne ustalenia policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie, dokonali przeszukania jednego z mieszkań w dzielnicy Bronowice. 64-latka zamieszkująca lokal była podejrzana o posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy – jak się okazało, przypuszczenia były słuszne. Policjanci znaleźli u mieszkanki Lublina 500 paczek nielegalnych papierosów, ulokowanych różnych skrytkach. Kolejne 200 paczek policjanci zabezpieczyli u 33-letniego mężczyzny na jednym z targowisk.


Wstępne obliczenia wskazały, że jeśli nielegalny towar trafiłby na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 16 tysięcy złotych. Posiadanie i wprowadzanie do obrotu papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych. Grozi za to kara grzywny i utrata nielegalnego towaru.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE