Reklama

Podsumowanie Świąt: czasu tragicznych wypadków.

Opublikowano: śr, 27 gru 2017 13:53
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Podsumowanie Świąt: czasu tragicznych wypadków. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Święta nie dla wszystkich były czasem spokoju i radości. W województwie Lubelskim w tym okresie doszło do wielu tragicznych wypadków, w tym nawet śmiertelnych.

Święta nie dla wszystkich były czasem spokoju i radości. W województwie Lubelskim w tym okresie doszło do wielu tragicznych wypadków, w tym nawet śmiertelnych.

Czas przedświąteczny zakończył się śmiertelnie już w piątek dla mieszkańca gminy Siedliszcze. Na trasie Lublin- Chełm w miejscowości Siedliszcze, kierowca autobusu potrącił pieszego poruszającego się bez elementów odblaskowych, a na dodatek prawą stroną jezdni. 36- latek zginął na miejscu.

Tego samego dnia do mniej groźnego wypadku doszło w miejscowości Kalinowice gmina Zamość. Ustalono, że 23- latka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi jadącemu drogą krajową nr 74. Na skutek zderzenie dwóch aut, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło z soboty na niedzielę w miejscowości Zagórze w powiecie Lubelskim. Kierowca pojazdu marki Opel potrącił pieszego stojącego przy linii jezdni. W skutek uderzenia pieszy upadł na przeciwny pas ruchu wprost pod koła nadjeżdżającego auta marki Mercedes. 32- letni pieszy zginął na miejscu. Ustalono, że kierowcy byli trzeźwi.

Wigilijny poranek także rozpoczął się tragicznie dla 79- latki. W miejscowości Wólka Dobryńska 36- letni kierowca pojazdu Nissan potrącił kobietę, która weszła niespodziewanie na jezdnię. Pomimo natychmiastowej pomocy udzielonej na początku przez kierującego, a następnie przez ratowników medycznych, kobiety nie udało się uratować. Zmarła na wskutek ciężkich obrażeń.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych w Rudzieńcu, gmina Milanów doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku. Jak ustaliła policja, kierujący pojazdem marki Audi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu. Na łuku jezdni auto zjechało z trasy i uderzyło w przydrożne drzewo. Podróżująca wraz z 85- letnim kierowcą kobieta trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Niestety pomimo udzielonej pomocy nie udało się jej uratować. Kierowca podczas wypadku był trzeźwy.

W poniedziałek w miejscowości Zimno miał miejsce następny nie miły incydent. Auto marki Volkswagen wjechało do rowu. Z relacji świadków wynika, że pojazd jechał od strony Łaszczowa w kierunku Ratyczów, kiedy nagle uderzył w krawężnik, dachował a na końcu wylądował w przydrożnym rowie. Jak ustalono 31- latek odwoził ojca do domu. Od obydwu panów była wyczuwalna woń alkoholu, natomiast kierujący wydmuchał ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, jednak prawa jazdy nie mogli, ponieważ jak się okazało mężczyzna stracił je już wcześniej, także za jazdę pod wpływem alkoholu.

Utrudnienia w ruchu spotkały także mieszkańców Lublina we wtorek przy ulicy Krańcowej. Na skrzyżowaniu z ulicą Elektryczną kierujący samochodem marki Skoda potrącił kobietę, która przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna wyjaśniał, że został oślepiony przez słońce. Poszkodowanej na szczęście nic się nie stało, po udzieleniu pomocy przez załogę karetki została przewieziona do szpitala.

Podczas świąt policja odnotowała 224 kolizje, zatrzymano 42 nietrzeźwych kierowców. W województwie doszło do 20 wypadków, w czasie których 6 osób zginęło a 18 zostało rannych. Porównując statystyki z poprzednich lat, ten rok był praktycznie podwójnie gorszy w skutkach.


Źródło: KWP w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE