Reklama

Podczas kontroli autobusów miejskich zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD Lublin

Podczas kontroli autobusów miejskich zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie oraz Komendy Miejskiej w Lublinie, w dniu 17 lutego 2020 roku, w ramach współpracy przeprowadzili kontrolę autobusów miejskich poruszających się po ulicach Lublina.

Głównym celem przeprowadzonych działań była kontrola stanu technicznego autobusów i badanie zadymienia spalin. Dodatkowo badano również trzeźwość kierujących.


Przeprowadzona akcja była zorganizowana w przemyślany sposób. Aby nie wpłynąć negatywnie na punktualność wykonywanych przewozów, kontrole przeprowadzane były w odpowiednich godzinach na największych przystankach końcowych.


Łącznie skontrolowano 74 autobusy należące do różnych przewoźników wykonujących przewozy miejskie. Jeśli chodzi o zadymienie spalin, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w tym zakresie. Ze względu na stan techniczny zatrzymano z kolei 8 dowodów rejestracyjnych.


Dodatkowo wszczęto dwa postępowania administracyjne z uwagi na brak wymaganych badań lekarskich i psychologicznych kierowcy oraz wykonywania przewozu pojazdem z usterką zakwalifikowaną jako niebezpieczna.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE