Pod koniec września wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

Pod koniec września wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. | foto Pixabay

wiadomosci W środę (30 września) w lubelskich szkołach ponadpodstawowych odbędą się wybory do XV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Kandydatów można zgłaszać do 22 września, a wyniki będą znane do 5 października.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 14 września 2020 10:40 | Aktualizacja: 14 września 2020 10:35

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin została powołana w 2006 roku, żeby wzmacniać obywatelskie postawy lubelskiej młodzieży oraz edukację w ramach procesów demokratycznych. Wybory do rady opierają się na tych samych zasadach, na jakich oparte są wybory do parlamentu i samorządu. Są tajne, bezpośrednie, równe i powszechne – każdy uczeń szkoły stanowiącej okręg wyborczy może zostać wybrany na radnego i każdy uczeń może oddać swój głos na wybranego kandydata.

 

- Cenimy współpracę z Młodzieżową Radą Miasta. To ważny głos opiniotwórczy, źródło wiedzy o tym jak młodzi ludzie widzą przyszłość Lublina. To także doskonała lekcja demokracji dla młodych mieszkańców naszego miasta, którzy są przyszłością Lublina – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta ds. oświaty i wychowania Miasta Lublin.

 

Kandydatów na radnych można zgłaszać do 22 września do komisji wyborczych powołanych w szkołach. Wyniki wyborów, w postaci protokołów, zostaną przekazane do Urzędu Miasta do 5 października.

 

W związku z sytuacją epidemiczną, dyrektorzy placówek szkolnych, w których odbywają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta muszą zapewnić bezpieczeństwo osób biorących udział w głosowaniu.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.