Reklama

Reklama

Piotr Popiel apeluje o wykonanie remontu ul. Nałkowskich w Lublinie w tym roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Piotr Popiel apeluje o wykonanie remontu ul. Nałkowskich w Lublinie w tym roku - Zdjęcie główne

Piotr Popiel zaapelował o wykonanie remontu ul. Nałkowskich w Lublinie w tym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W wykonanie uproszczonego remontu ul. Nałkowskich ponownie apeluje radny Piotr Popiel. Jego zdaniem mieszkańcy mają prawo mieć dostęp do obustronnych chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia ulicznego.

Reklama

Pod koniec lipca radny Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość) wystąpił z interpelacją do prezydenta Krzysztofa Żuka z prośbą o przebudowę ul. Nałkowskich na odcinku Żeglarska-Romera. Wówczas Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji rozwoju w imieniu Krzysztofa Żuka, odpowiedział, że w tegorocznym budżecie nie jest możliwe zabezpieczenie środków finansowych na dokumentację przebudowy. Dodawał też, że konstrukcja nawierzchni generuje konieczność uzupełnienia frezowania o naprawy cząstkowe betonem asfaltowym, więc wobec ograniczeń budżetowych tak duży zakres prac jest niemożliwy do wykonania

 

Teraz w nawiązaniu do pierwszej interpelacji, radny złożył drugą i w tej samej sprawie oraz z wnioskiem, żeby przebudowę zacząć już w tyn roku. Przypomniał też, że w trakcie ostatniej sesji rady miasta (3 września) rozmawiał o remoncie z prezydentem. 

 

- Prawdą jest, iż stan nawierzchni ulicy, jak również przylegającego do domków jednorodzinnych chodnika, jest w fatalnym stanie i wszelkie działania powinny być rozpoczęte od wykonania ich remontu. Nie zmienia to jednak faktu, że brak stosownej dokumentacji i niezbędnych nieruchomości (w mojej ocenie do przejęcia tylko za pomocą decyzji zrid) cały czas będzie wstrzymywać pełną przebudowę tej ulicy, na którą meiszkańcy czekaja od wielu lat - tłumaczy Piotr Popiel. 

 

Radny stwierdził że wykonanie w tym roku uproszczonego remontu nie stoi w sprzeczności z możliwością opracowania dokumentacji (jako zadania, które zostało przez Popiela zgłoszone do miejskiego budżetu na przyszły rok), która w świetle zdobytego przez niego doświadczenia samorządowego będzie wykonywana minimum 4 lata. 

 

- Za niedopuszczalne zaś przyjmuje wykonanie remontu i posługiwanie sie nim przez kolejnych kilka lat jako kartą przetargową w celu odmowy wszczęcia prac projektowych. Uważam, że mieszkańcy Wrotkowa mają prawo domagać się sie i korzystać z takich samych rozwiązań komunikacyjnych jak w innych częściach miasta (obustronne chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne) - argumentuje Popiel. 

 

Urząd Miasta jeszcze nie odpwiedział. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE