Reklama

Pierwsza Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w województwie.

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w województwie. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 31 grudnia 2017 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie została utworzona Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza w standardzie gotowości operacyjnej. Tworzy ją 15 strażaków. Jest to jedyna taka grupa w województwie lubelskim.

     31 grudnia 2017 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie została utworzona Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza w standardzie gotowości operacyjnej. Tworzy ją 15 strażaków. Jest to jedyna taka grupa w województwie lubelskim.


     15 funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 1 w Chełmie ukończyło specjalistyczne szkolenie. Strażacy uczyli się m.in. o organizacji działań poszukiwawczo- ratowniczych, technikach ratowniczych, obsłudze elektronicznych urządzeń do lokalizacji osób zasypanych. Czterech ratowników ukończyło także szkolenie z zakresu topografii i systemu globalnej lokalizacji satelitarnej GPS. Jeden ma również wiedzę na temat stabilizacji naruszonych konstrukcji.


     Środki budżetowe Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie i środków KM PSP w Chełmie wykorzystano na zakup odpowiedniego wyposażenia m.in. wyposażenie indywidualne ratowników (kombinezony, obuwie, ochrona głowy i oczu, latarki, rękawice), geofon (urządzenie nasłuchowe przeznaczone do poszukiwania ludzi uwięzionych pod  zawalonymi konstrukcjami w wyniku katastrof budowlanych, trzęsień ziemi), wiertnica rdzeniowa (urządzenie do wiercenia otworów w zbrojonym betonie), agregat prądotwórczy, pilarka do betonu i stali, a także zestaw ratownictwa medycznego i wiele innych sprzętów potrzebnych do działań poszukiwawczo- ratowniczych.


     Chełmska Straż Pożarna informuje, że w tym roku planują dodatkowo przeszkolić kilkunastu ratowników w tym samym zakresie, aby mogli dołączyć do grupy. Również planowane jest doposażenie grupy w odpowiedni sprzęt, aby ułatwić doskonalenie zdobytych umiejętności.


Źródło:  Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE