Reklama

Pierwsi w kraju zrealizują program z ministerstwem cyfryzacji

Opublikowano: śr, 15 lut 2017 13:12
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Pierwsi w kraju zrealizują program z ministerstwem cyfryzacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin jest pierwszym, i jedynym na tą chwilę, miastem w kraju, które zaproponowało wspólną realizację projektów w ramach "Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" (OSE) i "Zintegrowanego Systemu Informatycznego dla jednostek oświatowych miasta Lublin".

Działania te dadzą pełen dostęp do e-usług. Pierwszy realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji, a drugi, o wartości niespełna 14 milionów złotych, przez miasto. Prezydent Krzysztof Żuk podpisał porozumienie dotyczące realizacji tych projektów z Instytutem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej przy udziale Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

Projekt OSE zakłada podłączenie wszystkich placówek oświatowych w kraju, ponad 30 tysięcy szkół w ponad 19 tysiącach lokalizacji, do Internetu łączami o przepływności 100 megabitów wraz z dostawą odpowiednich urządzeń, zapewnieniem usług transmisji danych oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa placówkom, które dzięki takim łączom uzyskają dostęp do zasobów Internetu.

Sieć OSE opiera się na 3 głównych węzłach sieci (Centralne Punkty Dostępowe – CPD) oraz na 16 węzłach lokalnych umiejscowionych w każdym województwie, z których będzie realizowany dostęp do wszystkich podmiotów objętych projektem. Lubelski projekt zakłada podłączenie wszystkich podległych mu jednostek, w tym także ponad 160 jednostek oświatowych dla których Urząd Miasta Lublin jest organem prowadzącym, do Miejskiej Szerokopasmowej Sieci Szkieletowej (MSSS) w technologii gigabitowej za pomocą łączy światłowodowych  

Porozumienie w sprawie wspólnej realizacji projektów w zakresie „Opracowania i wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego dla jednostek oświatowych Miasta Lublin” i budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, które to działania dadzą pełen dostęp do e-usług, w dniu 13 lutego 2017 r. w Lubelskim Kuratorium podpisał prezydent Lublina wraz z Wojciechem Andrzejem Kamienieckim, kierownikiem instytutu, p.o. dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej przy udziale minister cyfryzacji oraz Teresy Misiuk, lubelskiego kuratora oświaty.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE