Reklama

Pieniądze z EFS wystartowały!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Województwo Lubelskie

Pieniądze z EFS wystartowały! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Województwa Lubelskiego rozstrzygnął pierwsze konkursy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Konkursy dotyczą czterech działań i są koordynowane przez Wojewódzki Urząd Pracy oraz Departament Wdrażania EFS UMWL. Łączna kwota w ramach konkursów wynosi ponad 110 mln zł.

- Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził listy rankingowe w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na kwotę dofinansowania blisko 70 mln zł
- mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej marszałek Sławomir Sosnowski - Natomiast na najbliższym posiedzeniu ZWL zostaną zatwierdzone kolejne projekty na kwotę ponad 40 mln zł - dodał marszałek.

Już od dzisiaj pierwsze projekty z 82 pozytywnie ocenionych rozpoczną realizację w naszym województwie. Blisko 30 mln zł województwo planuje przeznaczyć na wsparcie dla osób zagrożonych zwolnieniem i zwolnionych w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. 40 mln zł ma trafić na wsparcie dla osób bezrobotnych po 30 roku życia na kompleksowe programy aktywizacji zawodowej, które będą się kończyć uzyskaniem konkretnych kwalifikacji zawodowych, a co najmniej 30% z nich uzyska zatrudnienie.

Ponadto 15 mln zł zostanie wykorzystane na kompleksowe wsparcie osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym i ubóstwem. Blisko 25 mln zł przeznaczono na wsparcie szkoleniowe w zakresie języków obcych i szkoleń komputerowych dla osób o niskich kwalifikacjach w szczególności dla osób powyżej 50 roku życia.Warto dodać, że Wojewódzki Urząd Pracy dofinansowuje również projekty w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej informacji na stronach internetowych: http://rpo.lubelskie.pl/ oraz http://www.wup.lublin.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE