Reklama

Reklama

Pięć firm chce budować węzeł przesiadkowy przy ul. Osmolickiej w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Pięć firm chce budować węzeł przesiadkowy przy ul. Osmolickiej w Lublinie - Zdjęcie główne

Pięć firm chce budować węzeł przesiadkowy przy ul. Osmolickiej w Lublinie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć firm złosiło oferty do przetargu na budowę węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej. Ich oferty mieszczą się w budżecie zaplanowanym na tę inwestycję.

Reklama

Przy ul. Osmolickiej niedaleko Zalewu Zemborzyckiego powstanie węzeł przesiadkowy. To jedna z siedmiu lokalizacji, gdzie zaplanowano nową infrastrukturę dla komunikacji miejskiej oraz parkingi Kiss&Ride, w ramach realizowanego przez miasto projektu unijnego. Dzisiaj (13 października) otwarto oferty na realizację tego zadania drogowego, którym zainteresowanych jest pięciu wykonawców. Ich oferty wahają się od 1,8 mln zł do 2,5 mln zł., więc mieszczą się w kwocie, jaką na budowę chce przeznaczyć miasto tj. ponad 3,4 mln zł. Wykonawca będzie miał czas na jej realizację do końca września przyszłego roku.
 
- Sukcesywnie realizujemy ważny projekt z punktu widzenia rozwoju i usprawnienia systemu komunikacji w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym. Węzły będą integrować różne rodzaje transportu: samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Będą to nowoczesne obiekty z niezbędną infrastrukturą do obsługi zarówno pasażerów, jak i kierowców komunikacji miejskiej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
W ramach inwestycji powstanie pętla dla dwóch autobusów o standardowej długości oraz parking Kiss&Ride, a odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej przejdzie przebudowę. Wykonawca zbuduje również chodniki i przejścia dla pieszych. Pojawi się też infrastruktura przystankowa - wiata oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej i budynek socjalno-sanitarny dla kierowców komunikacji miejskiej. Pętla będzie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony.
 
Na terenie miasta powstanie siedem węzłów przesiadkowych. Na ul. Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka już trwają prace drogowe. Ich zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2021 roku. Będą to węzły z nowymi pętlami dla komunikacji miejskiej oraz parkingami dla samochodów i rowerów umożliwiające przesiadkę pomiędzy tymi środkami transportu. Finalizowana jest procedura przetargowa na budowę węzłów przesiadkowych na os. Poręba przy ul. Granitowej oraz przy al. Kraśnickiej. Do ogłoszenia został jeszcze przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów.

 
Budowa węzłów przesiadkowych opiewa na ponad 62 mln zł, z czego blisko 85% to pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej.     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE