Reklama

Reklama

Park Ludowy w Lublinie ma kładkę z iluminacjami. Dzisiaj testy oświetlenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Park Ludowy w Lublinie ma kładkę z iluminacjami. Dzisiaj testy oświetlenia - Zdjęcie główne

Park Ludowy w Lublinie ma kładkę z iluminacjami. Dzisiaj testy oświetlenia | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (18 listopada) o godz. 17.30 odbędą się próby techniczne oświetlenia i iluminacji kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy obok Parku Ludowego. Sam Park Ludowy od zeszłego roku przechodzu rewitalizację, która ma skończyć się w tym miesiącu.

Reklama

- Rewitalizacja Parku Ludowego po miesiącach robót zbliża się ku końcowi. Montaż i testy oświetlenia to już jeden z ostatnich, najbardziej widowiskowych etapów. Aby podkreślić nietypową formę architektoniczną i łukowaty kształt kładki, oświetlenie zostało zaprojektowane wraz z dekoracyjnymi iluminacjami. Jestem przekonany, że będzie to kolejne w Lublinie ulubione miejsce mieszkańców - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W ramach rewitalizacji Parku Ludowego zbudowano 45-metrową kładkę łącząca oba brzegi Bystrzycy, która ma służyć pieszym i rowerzystom. Składa się z dwóch elementów: pomostu dolnego z chodnikiem i ścieżką rowerową, oraz górnego (łuku) tworzącego pomost rekreacyjno-widokowy. Oba elementy połączone są ze sobą stalowymi wieszakami. Kładka ma stalową konstrukcję z nawierzchnią z modrzewiowych ryflowanych desek, szklanymi balustradami z elementami ze stali szlachetnej.
 
- Wykonana instalacja oświetleniowa dwupoziomowej kładki ma na celu oświetlenie ciągu pieszego i rowerowego, a także wyeksponowanie jej walorów estetycznych za pomocą iluminacji. Krawędzie boczne pomostu górnego oraz dolnego kładki zostały oświetlone białym liniowym światłem w technologii LED. Dodatkowo, spód kładki został podświetlony na błękitno, w kolorze nawiązującym do płynącej pod spodem rzeki - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Iluminacje zaprojektowano z zastosowaniem opraw liniowych montowanych po obrysie kładki przy szklanej balustradzie. W całym oświetleniu i iluminacjach kładki, ze względu na stalową konstrukcję, zastosowano "zimne" barwy. Wykorzystany układ sterowania ma ograniczyć poziom natężenia światła, poprawiając efekt iluminacji i ograniczyć zużycie energii. Do oświetlenia i iluminacji kładki wykorzystano łącznie ok. 290 mb linii świetlnych, 6 opraw akcentujących i 7 naświetlaczy.
 
Zakończenie rewitalizacji Parku Ludowego, która rozpoczęła się w 2019 roku, planowane jest na koniec tego miesiąca. Całkowita wartość projektu to ok. 44 mln zł z czego 20,5 mln zł to unijna dotacja. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE