Reklama

Reklama

Otwarto nową siedzibę lubelskiego portalu turystycznego Nocowanie.pl. Firma szuka też pracowników

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: JN

Otwarto nową siedzibę lubelskiego portalu turystycznego Nocowanie.pl. Firma szuka też pracowników - Zdjęcie główne

Dziś oficjalnie z udziałem gości otwarto nową siedzibę portalu Nocowanie.pl | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj oficjalnie otwarto nową siedzibę turystycznego, portalu internetowego "Nocowanie.pl". W wydarzeniu wziął udział m.in. prezes firmy Wirtualna Polska Holding, która jest inwestorem portalu. Nocowanie.pl. jednocześnie szuka pracowników.

Reklama

Nocowanie.pl istnieje już od 15 lat

 

Nocowanie.pl to portal internetowy założony przez Kamila Rucińskiego pochodzącego z Kazimierza Dolnego. W ramach pracy magisterskiej stworzył serwis internetowy swojego rodzinnego miasta zawierający aktualne informacje i oferty noclegowe, co z czasem zaczęło przynosić zyski. Teraz, po 15 latach działalności portal nadal pomaga w znalezieniu noclegu i w dostosowaniu prezentowanych propozycji do ich indywidualnych preferencji. Zamieszczane są też artykuły, informacje o imprezach oraz atrakcjach w danej miejscowości. Obecnie jest to jedna z największych w Polsce baz ofert noclegowych, z której każdego miesiąca korzysta ok. 3 milionów turystów. Baza zawiera ponad 63 tys. ofert różnych kategorii noclegowych z Polski i Europy. Firma regularnie wprowadza nowoczesne usługi i rozwiązania technologiczne zarówno dla turystów (bezpieczne transakcje, wirtualne spacery), jak i właścicieli obiektów noclegowych (m.in. aplikacja mobilna do zarządzania obiektami i komunikacji z turystami).

 

Siedziba razem z WP

 

Od dziś firma będzie oficjalnie już funkcjonować w nowoczesnym biurowcu przy ul. Nałęczowskiej 14. Nowa siedziba znajduje się na 9 piętrze i liczy ok. 1,4 tys. mkw. powierzchni. W biurze będzie pracować 100 osób z firmy Nocowanie.pl i kilkanaście osób z redakcji ogólnopolskiego serwisu informacyjnego Wirtualna Polska.

 

- Cieszę się z otwarcia nowej siedziby firmy Nocowanie.pl. Z Lublinem jestem związany już ponad 20 lat, to tutaj studiowałem na Politechnice Lubelskiej, a tematem mojej pracy magisterskiej był portal turystyczny, który stał się de facto zalążkiem mojej przyszłej działalności gospodarczej - mówił Kamil Ruciński, prezes Nocowanie.pl

 

Podkreślał, że jest dumny z tego jak rozwija się miasto i na dowód wymienił nowe biurowce, lotnisko i drogę ekspresową do Warszawy. Przypominał, że pierwsze biuro Nocowanie.pl otworzył w 2006 roku, które miało ok. 10 mkw. i mieściło się w budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

 

- Od tamtego czasu wielokrotnie zmienialiśmy siedziby, a to wszystko dlatego, że w żadnej nie mieściliśmy się dłużej niż kilka lat. Ważnym wydarzeniem bylo pozyskanie inwestora w postaci Wirtualnej Polski. To z nią przez ostatnie 4 lata podwoiliśmy zatrudnienie i trzykrotnie zwiększyliśmy przychody - zaznaczał Ruciński. 

 

Firma szuka pracowników

 

Prezes zapowiedział, że firma dalej będzie rozwijać się i zwiększać zatrudnienie. Podkreślał jednak, że nie można pominąć obecnej sytuacji epidemicznej, bo wiosną tj. na 2 miesiące polska turystyka zamarła, co jego zdaniem było najtrudniejszym okresem w branży. Teraz firma wychodzi na prostą i od sierpnia znowu prowadzi rekrutację pracowników - W tym momencie szukamy specjalistów z działu IT, sprzedaży i marketingu interenetowego - poinformował Ruciński, precyzując, że w tym roku planuje zatrudnić kilka osób, w przyszłym ok. 20, przy czym teraz pracuje trochę ponad 100 i w trybie hybrydowym - część zdalnie, a część w biurze.

 

- Budując lubelską wyżynę IT mieliśmy świadomość tego, że będzie to bardzo szybko rozwijająca się branża. W tej branży pracuje ponad 10 tys. informatyków. Mamy w Lublinie ok. 4,5 tys. studentów kierunków informatycznych. To pokazuje, jak dużą wagę przykładamy do tej branży - stwierdził Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, dodając, że cieszy się z sukcesów Nocowanie.pl i, że 95% absolwentów kierunków informatycznych znajduje pracę w IT w Lublinie - Zatem wyjeżdżają ci, którzy chcą wyjechać, ponieważ np. chcą zbudować sobie CV, ale oni też czasem wracają. To istotne, że Lublin zaspokaja oczekiwania zawodowe młodych ludzi. 

 

Wirtualna Polska zaprasza do współpracy

 

- Wirtualna Polska interesuje się Lublinem.  Zatrudniamy blisko 2 tys, osób, więc jesteśmy jednym z największych pracodawców branży internetowej w Polsce. Mamy już cztery biura w całej Polsce - w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i od dziś w Lublinie - dodawał Jacek Świderski, prezes firmy Wirtualna Polska Holding, która jest właścicielem portali interenetowych Wirtualna Polska, o2.pl, money.pl i Telewizji WP. 

 

Szef WP zaznaczał, że skoro Lublin ma 9 uczelni i ok. 60 tys. studentów, to chciałby, aby część z tych osób związało swoją zawodową przyszłość z WP. 

 

- Konkurujemy z  globalnymi graczami i to takim, których kapitalizacja przekracza PKB większości krajów. Mam na myśli Facebooka, Google i booking.com - podkreślał Swiderski, dodając, że wiążę ogromne nadzieje z Lublinem i zaprasza wszystkich chętnych do współpracy z WP. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE