Reklama

Reklama

Otwarcie ulicy Grygowej

Opublikowano: sob, 17 sie 2019 16:39
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Otwarcie ulicy Grygowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie otrzymał dziś decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin pozwalającą na użytkowanie zadania, które polegało na przebudowie ulicy Grygowej.

Reklama

Ulica została przebudowana na odcinku od ulicy Pancerniaków do ulicy Metalurgicznej. W poniedziałek wykonawca zabezpieczenia i umożliwi tym samym korzystanie z drogi. Instytut Badawczy Dróg i Mostów rozwiał wszelkie wątpliwości i uznał nowo powstałe obiekty za całkowicie bezpieczne gotowe do użytkowania bez konieczności dobudowania wzmocnień. Stary obiekt kolejowy był najdłuższym wiaduktem w granicach administracyjnych Lublina i przestał istnieć 22 marca 2018 roku. Jego rozbiórka trwała 79 dni. Jak podaje Miasto Lublin, nowa inwestycja polegała m.in. na budowie: dwóch par, nowych, mniejszych obiektów, nasypów, skrzyżowania z łącznicą ul. Rataja w formie ronda, sieci trakcji trolejbusowej, ciągów pieszych i rowerowych. Para większych obiektów znajduje się bliżej ronda. Mają one długość około 212 m, krótsze obiekty to te bliżej ul. Metalurgicznej. Mają po 153 m długości. Długość jezdni na nasypie to 133 m, a jego wysokość w najwyższym punkcie to 13 m. Łączna długość dróg rowerowych zrealizowanych w ramach zadania to około 2.8 km. Biegną one po obu stronach jezdni, z kolei w zakresie wiaduktów — tylko na zachodnich obiektach. Cały zakres objęty pracami to dystans około 1.5 km.


Budowa trwała 409 dni. Zadanie zrealizował Budimex S.A. Kwota kontraktu wyniosła niewiele ponad 70 mln zł.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.