Reklama

Oszust wyłudził pięć tysięcy podając się za syna

Opublikowano:
Autor:

Oszust wyłudził pięć tysięcy podając się za syna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego padła ofiarą oszustów. Jeden podał się za syna, drugi za policjanta. Kobieta przekazała im pięć tysięcy złotych. Poszkodowana powiadomiła o tym policję. Zdarzenie miało miejsce 28 października.

Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, mieszkanka ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim zgłosiła, że na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za syna.Poinformował ją, że spowodował wypadek komunikacyjny.

Po przejęciu słuchawki przez innego mężczyznę podającego się za funkcjonariusza Policji, ten nakłonił pokrzywdzoną do wydania 5000 zł, które mają być przekazane do prokuratury celem złagodzenia konsekwencji za spowodowanie wypadku.

Rozmówca poinstruował zgłaszającą co ma robić, w jaki sposób i komu przekazać pieniądze oraz polecił nie odkładać słuchawki, aby potwierdzić przekazanie wspomnianej kwoty.

Następnie w drzwiach wejściowych do bloku pokrzywdzona przekazała pieniądze w kwocie 5000 zł nieznanemu kurierowi, po czym wróciła do mieszkania i potwierdziła przekazanie pieniędzy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE