Reklama

Reklama

Obok E.Leclerca przy ul. Zana w Lublinie będzie zielono. Pojawią się nowe drzewa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dsm

Obok E.Leclerca przy ul. Zana w Lublinie będzie zielono. Pojawią się nowe drzewa - Zdjęcie główne

O nowe nasadzenia przy ul. Zana zabiegała radna miejska - Monika Kwiatkowska | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro Miejskiego Architekta Zieleni przygotouje koncepcję, żeby przy hipermakecie E.Leclerc przy ul. Zana pojawiły się nowe drzewa, a teren został zagospodarowany w ramach Zielonego Budżetu. Zabiegała o to radna Monika Kwiatkowska.

Reklama

Przy E.Leclercu przydałoby się trochę zieleni

 

Monika Kwiatkowska (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) w związku z prośbami i uwagami, jakie kierują do niej mieszkańcy, w interpelacji do prezydenta Żuka poprosiła o posadzenie drzew w tym roku. Chodzi o odcinek wzdłuż ul. Zana od ul. Filaretów do ronda Nauczycieli Tajnego Nauczania (ulice Wileńska/Bohaterów Monte Cassino). 

 

- Proszę aby nasadzenia objęły obie strony ulicy. Drzewostan na tym odcinku ulicy Zana praktycznie nie istnieje - napisała Monika Kwiatkowska. 

 

Zaapelowała też o zrealizowanie projektu z Zielonego Budżetu 2018 roku - "Zielona przystań na Zana", który znalazł się na liście rezerwowej i nie został objęty realizacją tamtym roku. Koncepcja przewiduje nasadzenia na rogu ulic Zana i Jana Sawy w okolicach przystanku MPK. Zdaniem radnej odrobina cienia rzucanego przez posadzone tam drzewa i ławka postawiona dla chwilowego odpoczynku byłaby dużym wytchnieniem i ułatwieniem funkcjonowania. 

 

Biuro Miejskiego Architekta Zieleni przygotuje koncepcje

 

W imieniu prezydenta odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. 

 

- Potrzeba wykonania nasadzeń wzdłuż ul. T. Zana na odcinku od ul. Filaretów do ronda im. Nauczycieli Tajnego Nauczania jest jak najbardziej zasadna, ale dość trudna ze względu na zbyt duże zagęszczenie sieci infrastruktury podziemnej. Wymaga zatem szczegółowych analiz i uzgodnień - napisał Artur Szymczyk.

 

Dodał, że w związku z tym Biuro Miejskiego Architekta Zieleni wypracuje możliwie najlepszą koncepcję nasadzeń i po uzgodnieniu jej z Zarządcą drogi zacznie realizację, ale nie jest to możliwe jesienią tego roku. 

 

Szymczyk odniósł się też do projektu zgłoszonego w ramach Zielonego Budżetu 2018 roku, wyjaśniając, że istotnie, znalazł się on na liście rezerwowej, jednak ze względu na gęste uzbrojenie terenu nie było możliwości wykonania go zgodnie z założeniami wniosku.

 

- Dziś, widzimy konieczność zrealizowania w przedmiotowym otoczeniu miejsca, które w okresie letnim będzie spełniało funkcje ocieniające (dające możliwość choćby chwilowego odpoczynku) - informuje Szymczyk, dodając, że podobnie, jak w przypadku nasadzeń drzew Biuro Miejskiego Architekta Zieleni opracuje koncepcję zagospodarowania tego terenu i po uzyskaniu odpowiednich zgód przystąpi do realizacji w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE