Reklama

Obligacje tematem numer jeden podczas Sesji Rady Miasta w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Obligacje tematem numer jeden podczas Sesji Rady Miasta w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelski ratusz wyemituje obligacje w postaci 150 mln złotych. Te pieniądze posłużą sfinansowaniu inwestycji i zaciągniętych wcześniej kredytów. Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Miastu coraz większe zadłużenie.

Lubelski ratusz wyemituje obligacje w postaci 150 mln złotych. Te pieniądze posłużą sfinansowaniu inwestycji i zaciągniętych wcześniej kredytów. Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Miastu coraz większe zadłużenie.

Po raz kolejny przedmiotem burzliwej dyskusji były pieniądze, a dokładnie uchwała budżetowa. Radny PiS Tomasz Pitucha nie pozostawił suchej nitki na Prezydencie Lublina, zarzucając mu, że do końca tego roku dług Miasta osiągnie stan ponad 1,46 mld zł. Z kolei Krzysztof Żuk tłumaczy, że obligacje to naturalny sposób finansowania inwestycji. W rezultacie radni zgodzili się na tegoroczne zmiany budżetowe. 

Zmiany zajdą też na drogach. Powstanie między innymi sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Krańcowej z Dulęby oraz Elektryczną. Ratusz chce też przeznaczyć środki na słupki umożliwiające kierowcom wjazd na chodnik – to efekt nieustannej walki z nielegalnym parkowaniem w centrum Lublina. Tutaj kwoty mają wynosić ponad 200 tys. złotych.

Radni dyskutowali również nad regulaminem korzystania z Placu Litewskiego. Rowerzyści pod tym względem nie będą musieli mieć żadnych obaw. Warunkiem poruszania się rowerem po Placu Litewskim będzie wyznaczona przez Miasto trasa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE