Reklama

Nowy kierunek na Politechnice Lubelskiej - powodem zapotrzebowanie na specjalistów na Lubelszczyźnie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pollub.pl

Nowy kierunek na Politechnice Lubelskiej - powodem zapotrzebowanie na specjalistów na Lubelszczyźnie   - Zdjęcie główne

Zdjęcie jednego z wydziałów Politechniki Lubelskiej. | foto pollub.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inżynieria i analiza danych to nowy kierunek studiów, który od najbliższego roku pojawi się w ofercie dydaktycznej Politechniki Lubelskiej.

Utworzenie kierunku poprzedzone było licznymi konsultacjami ze środowiskiem społeczno-gospodarczym

 

W związku z cyfryzacją oraz informatyzacją produkcji, handlu i usług na rynku pracy w Polsce, a zwłaszcza na Lubelszczyźnie, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu analizy i syntezy danych. Wykształceni na tym kierunku inżynierowie będą posługiwać się na tyle sprawnie narzędziami programistycznymi i administracyjnymi w zakresie sieci i baz danych, że będą w stanie wytwarzać nowe technologie informatyczne – mówi dr Ewa Łazuka, prodziekan ds. studenckich Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej.

 

Wolne miejsca na nowo utworzony kierunek

 

Studia I stopnia na kierunku inżynieria i analiza danych potrwają 3,5 roku. Rekrutacja już trwa. Uczelnia przygotowała 60 miejsc dla kandydatów na studiach stacjonarnych oraz 30 na studiach niestacjonarnych.

 

Czego nauczą się studencie tego kierunki i gdzie absolwenci będą mogli liczyć na zatrudnienie?

 

Studenci posiądą wiedzę i umiejętności z zakresu składowania, przetwarzania i analizy danych. Nauczą się użycia aktualnych metod i narzędzi informatycznych, w tym języków programowania, systemów sieci komputerowych. Nie zabraknie również zajęć z metod i narzędzi analizy danych i komputerowych metod wspomagania pracy inżyniera w rozwiązywaniu problemów praktycznych.

 

Absolwenci nowego kierunku znajdą pracę w firmach zajmujących się analizą danych, przedsiębiorstwach z branży IT oraz o nieinformatycznym profilu działalności, które wykorzystują metody analizy danych oraz technologie informatyczne.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE