Reklama

Reklama

Nowe mieszkania interwencyjne w Lublinie. Pomoc znajdzie jednocześnie 20 osób

Opublikowano: wt, 24 lis 2020 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się prace budowlane w budynku, który będzie pełnić funkcję mieszkań interwencyjnych. Z mieszkań będzie mogło korzystać 20 osób, które zostały poszkodowane w wyniku zdarzeń lub są ofiarami np. przemocy domowej.

Reklama

Od przeszłego roku budynek przy ul. Północnej 125 (obok Górek Czechowskich i skrzyżowania Al. Solidarności, ul. gen. Ducha i Al. Sikorskiego) będzie pełnił funkcję mieszkań interwencyjnych, w których schronienie i pomoc otrzyma jednocześnie 20 osób. Dodatkowo, będzie działać Specjalistyczny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny. Pobyt w mieszkaniu interwencyjnym jest nieodpłatny, ma charakter krótkoterminowy i przejściowy.
 
Miasto własnie skończyło prace budowlane związane ze zmianą użytkowania tego wolnostojącego budynku. Prace zaczęły się w lutym i skonczyły pod koniec września. 
 
- Posiadanie w zasobach miejskich takich mieszkań, daje możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby mieszkańców, co jest szczególnie ważne w sytuacji klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadków. W nowych mieszkaniach kryzysowych całodobowe schronienie znajdą osoby poszkodowane, które w wyniku zdarzeń losowych straciły miejsce zamieszkania lub znalazły się w trudnej sytuacji. W tym czasie mieszkańcom udzielana będzie także pomoc psychologiczna, prawna, terapeutyczna i socjalna, wspierająca ich w przezwyciężaniu zaistniałych trudności - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
Budynek jest dwukondygnacyjny, ma piwnice i poddasze. Forma architektoniczna budynku o tradycyjnej murowanej konstrukcji z kopertowym dachem została bez zmian. Budynek został ocieplony i otynkowany, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wyremontowano stropodach i kominy. Wnętrze wyremontowano, zdemontowano stare sieci i zamontowano nowe instalacje: sanitarną, centralnego ogrzewania, gazową, teletechniczną i domofonową. Przy obiekcie zostały wykonane również prace drogowe w postaci dojazdu, dojść i opasek z kostki brukowej, odwodnienia i wyznaczono 2 miejsca parkingowe, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Ma 15 pomieszczeń o łącznej powierzchni użytkowej 250 mkw. Na parterze są dwa pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka, a na piętrze trzy pokoje, przedpokój i druga łazienka. W piwnicy znalazło się pomieszczenie gospodarcze z toaletą, pralnią, piecem gazowym i podgrzewaczem wody oraz dwa pomieszczenia, w których przechowywane będą sprzęty zakwaterowanych osób, w tym jedno z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz przez bramą garażową. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – klatkę schodową wyposażono w schodołaz. Koszt wykonanych robót budowlanych wyniósł 617 tys. zł. Mieszkanie po oddaniu do użytkowania będzie umeblowane oraz wyposażone w sprzęt niezbędny do codziennego funkcjonowania, na co w projekcie przyszłorocznego budżetu zostały zabezpieczone środki w wysokości 25 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE