Reklama

Nowe autobusy w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZTM Lublin

Nowe autobusy w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym roku do obsługi linii komunikacji miejskiej zostanie skierowanych 30 fabrycznie nowych autobusów. 19 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę ze spółką Warbus z Warszawy na świadczenie usług przewozowych 20 autobusami przegubowymi i 10 o standardowej długości 12 metrów. Kontrakt został zawarty na 8 lat i opiewa na kwotę 113,9 mln zł.

Nowe autobusy będą wymalowane w barwy miejskie. Wszystkie pojazdy muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2016 roku oraz spełniać minimum normę emisji spalin EURO VI. Ponadto będą to pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i biletomaty. Pojazdy będą także posiadać dodatkowo elektroniczne zewnętrzne tablice kierunkowe i wewnętrzne tablice LCD przeznaczone do prezentowania informacji o trasie przejazdu danej linii oraz system zapowiedzi głosowej. Autobusy będą wyposażone w kasowniki dwufunkcyjne oraz moduł GPS. Tapicerka pojazdów będzie zawierać wzór miejski "Lublin - miasto inspiracji".

Rozpoczęcie świadczenia usług nowym taborem nastąpi 15 grudnia br. Autobusy 18-metrowe, w dzień powszedni będą kierowane do obsługi, m.in. linii nr: 8, 10, 17, 18, 42 i 55, zaś pojazdy 12-metrowe obsłużą linie nr: 3, 6, 23, 37 i 45.

Kolejne nowe pojazdy przyczynią się do wzrostu jakości świadczonych usług oraz komfortu podróży. Kompleksowa odnowa taboru, zarówno autobusowego jak i trolejbusowego, była możliwa przede wszystkim dzięki realizacji projektu unijnego "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie". Jednocześnie inwestycje w tym zakresie realizowane są także ze środków własnych gminy. Ogłaszane przez ZTM przetargi na świadczenie usług przewozowych dla operatorów prywatnych również stawiają wymogi w postaci nowych pojazdów. Przypomnijmy, że ostatnie rozstrzygnięte postępowanie przetargowe zaowocowało skierowaniem do obsługi liniowej 16 nowych autobusów przegubowych.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE