Reklama

Nietypowe „Lekcje z Politechniką Lubelską”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska / L. Panasiewicz

Nietypowe „Lekcje z Politechniką Lubelską” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warsztaty, wykłady, pokazy przygotowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej dla uczniów w ramach akcji ?Lekcje z Politechniką?. Ich celem jest pokazanie młodym ludziom, że świat nauki jest bogaty, barwny i niezwykle interesujący.

Jest to nowa propozycja edukacyjna, którą kierujemy do młodzieży klas I i II gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – mówi Anna Michalska z Biura Rozwoju, Promocji i Kooperacji Politechniki Lubelskiej. Zajęcia mają być inspiracją dla uczniów, którzy będą dokonać wyboru kierunku studiów oraz przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

W pracowniach i laboratoriach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, uczniowie będą mogli w sposób aktywny badać otaczający ich świat. Dowiedzą się, jak powstają pioruny, czy wszystkie materiały można zniszczyć. Poznają również tajemnice okulografii oraz wezmą udział w doświadczeniu malowania piaskiem.

Czas trwania jednego pokazu to 30-45 minut. Stopień trudności dostosowany zostanie do grupy wiekowej.

W środę 20 kwietnia 2016 r. na godz. 10.15 na „Lekcje z Politechniką” przyjdzie 30-osobowa grupa z IX Liceum Ogólnokształcącego z Lublina. Uczniowie będą uczestniczyli w kursie rysunku odręcznego oraz warsztatach z niszczenia materiałów na Wydziale Budownictwa i Architektury.

Być może taka forma zajęć pomoże młodym ludziom w dokonaniu ważnego wyboru przedmiotu na maturze oraz stanie się bodźcem do dalszego rozwoju w zakresie nauk ścisłych, technicznych – podsumowuje A. Michalska.    

Szczegółowe harmonogramy zajęć dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdują się na stronie uczelni pod adresem http://www.pollub.pl/pl/kandydaci/lekcje-z-politechnika-lubelska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE