Reklama

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Opublikowano: wt, 7 cze 2016 15:49
Autor: | Zdjęcie: Policja

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Bełżycach. Przechowywane one były na terenie posesji zamieszkiwanej przez 55?letnią mieszkankę gminy Bełżyce. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę prawie 12 tysięcy złotych. Kobietę zatrzymano i postawiono jej zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

W piątek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komisariatu w Bełżycach realizując posiadane informacje przeszukali jedną z posesji na terenie gminy Bełżyce. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak się okazało należały one do zamieszkującej ją 55-latki. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę prawie 12 tysięcy złotych.

Kobieta jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty w tej sprawie. Policjanci również zabezpieczyli pieniądze na poczet przyszłej kary. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE