Reklama

Nielegalna uprawa konopii w podlubelskiej miejscowości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.gov

Nielegalna uprawa konopii w podlubelskiej miejscowości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Należącą do 31-latka uprawę funkcjonariusze namierzyli na terenie posesji jego ojca w podlubelskiej miejscowości. Łącznie zabezpieczyli 1,7 kg suszu marihuany oraz 40 krzaków konopi indyjskich.

    Na teren jednej z posesji w gm. Wólka  policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Lublinie weszli wczoraj rano. Mieli informację, że w jednym z budynków gospodarczych może się znajdować nielegalna uprawa marihuany.

 

   Przeczucia ich nie zawiodły, bo kiedy pojechali pod jeden z adresów,  w mieszczącym się z tyłu posesji budynku gospodarczym zastali 57-letniego gospodarza. Wewnątrz znajdowała się  profesjonalna  uprawa konopi indyjskich. Budynek był przystosowany do tego typu uprawy, wyposażony w specjalne lampy i wentylatory. Na sznurkach suszyły się już ścięte krzaki nielegalnej rośliny, zaś w ziemi rosło kilkadziesiąt dorodnych okazów.

 

   57-latek właśnie zdejmował wysuszone rośliny. Nie zdążył dokończyć swojego zadania, przeszkodzili mu w tym policjanci. Równie zaskoczony był w wkrótce jego 31-letni syn, który chwilę później prosto z Lublina przyjechał na swoją plantację.

 

    Policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę. Łącznie liczyła ona ponad 40 dorodnych krzaków i ponad 1,7 kg suszu marihuany. Z kolei w trakcie przeszukania domu 31-latka w Lublinie, mundurowi ujawnili namiot z pustymi doniczkami po nielegalnych roślinach.

 

   31-latek notowany był wcześniej w policyjnych kartotekach. Wkrótce odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków.Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.govUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE