Reklama

Nastolatkowie na bakier z prawem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe (Policja.pl)

Nastolatkowie na bakier z prawem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gro przestępstw jest popełnianych na świecie przez osoby dorosłe. Czasami jednak po złej stronie prawa stają osoby nieletnie. Takie zdarzenia miały ostatnio miejsce w Lublinie.

Policjanci z I komisariatu zatrzymali 15-latka, który w połowie czerwca idącej ul. Wodopojną kobiecie wyrwał torebkę. Jak się okazało, nastolatek ma jeszcze na koncie kradzież 2 laptopów z mieszkania, do którego się włamał. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

W połowie czerwca na I komisariat Policji zgłosiła się mieszkanka Lublina. Kobieta powiedziała, że skradziono jej torebkę. Do zdarzenia doszło po godz. 22.00 na ul Wodopojnej. Jak relacjonowała, nagle podbiegł do niej nastolatek i wyrwał torebkę. W środku znajdowały się dokumenty, klucze do mieszkania i telefon komórkowy. Straty starsza pani wyceniła na około 150 zł.

Policjanci z I komisariatu do tej sprawy wytypowali znanego im z poprzednich konfliktów z prawem 15-latka. Nie pomylili się. W dodatku nastolatek przyznał się jeszcze do kradzieży dwóch laptopów z mieszkania, do którego włamał się przez okno.

Wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich trafi też dokumentacja sprawy 16-letniego mieszkańca gm. Piaski. Jak udowodnili mu policjanci, dopuścił się kradzieży torebki, wybicia szyb w budynku i wiacie przystankowej. Łączna wartość strat, jaki spowodował, to kwota blisko 2,5 tys. złotych. Kryminalni odzyskali skradziony pzrez niego telefon komórkowy. 16 latek przyznał się do winy.

Piascy policjanci wspólnie ze  świdnickimi funkcjonariuszami zatrzymali 16-letniego mieszkańca gm. Piaski. Młodzieniec od pewnego czasu był w kręgu ich podejrzeń do sprawy kradzieży, jaka miała miejsce w nocy z 11 na 12 czerwca tego roku w Wierzchowiskach.

W tym czasie doszło do kradzieży torebki z zawartością dokumentów, kluczyków do samochodu, telefonu komórkowego oraz gotówki w kwocie 300 złotych.

Przypuszczenia policjantów ostatecznie potwierdziło przesłuchanie nieletniego. 16-latek przyznał się do winy. Śledczy odzyskali skradziony telefon komórkowy warty 500 złotych. Ponadto jak się okazało, w styczniu i sierpniu ubiegłego roku nastolatek  wybił szybę w wiacie przystankowej oraz kilka szyb w budynku gospodarczym w Wierzchowiskach II. Łączna wartość strat tych obu zdarzeń to kwota ok. 1400 złotych.

Teraz dokumentacja trafi do decyzji Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach prawnych wobec 16-latka.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE