Reklama

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin za rok 2017 w dziedzinie kultury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ES

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin za rok 2017 w dziedzinie kultury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wnioski można składać do 23 lutego br..


Nagrody za osiągnięcia w roku 2017 przyznawane są w czterech kategoriach:  

Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2017 rok
Przyznawana jest osobom odznaczającym się wybitnymi dokonaniami w dziedzinach twórczości artystycznej (takich jak: film, literatura, muzyka, sztuki wizualne, teatr czy muzyka). Może ją otrzymać osoba fizyczna, prawna lub inne podmioty. Oceniane są osiągnięcia, które w istotny sposób sprawiły, że Lublin stał się rozpoznawalny w kraju lub za granicą.

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w roku 2017
Kierowana jest do animatorów i menadżerów kultury (osób fizycznych, prawnych lub innych grup, w tym także nieformalnych). Działalność, która jest oceniana w wypadku Nagrody Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury to głównie animacja i organizacja wydarzeń kulturalnych, edukacja kulturalna, popularyzacja działalności artystycznej i wspomaganie twórczości amatorskiej.

Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności
Jest to nagroda wyłącznie dla osób fizycznych. Przyznawana jest za co najmniej dwudziestoletnią działalność artystyczną: twórczą lub w zakresie rozpowszechniania kultury. Ocenie podlega tu cały dorobek artystyczno-twórczy.

Nagroda Miasta dla Mecenasa Kultury 2017
 Przyznawana jest za wspieranie (finansowe lub pozafinansowe) przedsięwzięć artystycznych, twórczych i innych z zakresu działalności artystycznej. Może ją otrzymać osoba fizyczna lub prawna.

Wszystkie działalności za jakie przyznawane są Nagrody Miasta, muszą w szczególny sposób wiązać się z Lublinem lub promować miasto w kraju czy za granicą. Laureaci ww. wyróżnień otrzymają dyplom oraz nagrodę finansową. Dodatkowo dwie ostatnie osoby zostaną wyróżnione statuetką.
Formularz o przyznanie Nagrody Miasta za rok 2017 może złożyć każdy w formie pisemnej lub za pośrednictwem operatora pocztowego, w Wydziela Kultury Miasta Lublin przy ul. Złotej 2. Nabór trwa do 23 lutego br.. 


Źródło: lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE