Reklama

Nagroda Prezydenta dla MPK Lublin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Nagroda Prezydenta dla MPK Lublin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny otrzymało certyfikat \"Pracodawca Przyjazny Pracownikom\". Certyfikat wręczył Prezesowi Zarządu MPK Lublin Tomaszowi Fularze, Prezydent RP Andrzej Duda, który patronował akcji. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Tytuł przyznaje NSZZ „Solidarność”. W tym roku związek wyróżnił 21 pracodawców z całej Polski. MPK Lublin jest jedyną firmą z Lubelszczyzny.

Celem konkursu było promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Do tytułu rekomendowała Zarząd MPK Lublin Sp. z o.o. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. W uzasadnieniu podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowymi i pracownikami, stworzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników. Wyróżniony certyfikatem ma prawo posługiwania się nim przez 3 lata.

Certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” lubelskie MPK otrzymało po raz pierwszy w roku 2012.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE