Reklama

Nabór wniosków na wymianę pieców i kotłów

Opublikowano: śr, 1 lut 2017 14:24
Autor: | Zdjęcie: torun.pl

Nabór wniosków na wymianę pieców i kotłów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie informuje, że przyjmuje wnioski od osób fizycznych na dofinansowanie inwestycji z zakresu ochrony środowiska pn. EKODOM.

Pomoc będzie udzielana w formie preferencyjnej pożyczki (oprocentowanie w wysokości 4 proc. w skali roku) z możliwością umorzenia 30% kapitału w przypadku wymiany pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o./c.w.u. zasilane paliwem ekologicznym i 25% na pozostałe przedsięwzięcia.   

Projekt jest realizowany w celu ograniczenia lub usunięcia emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery. Fundusz stawia także na jak największe użycie nowoczesnych technologii, które przyczynią się do wzrostu udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.   

Kto może uzyskać środki? 
Do zaciągnięcia pożyczki uprawnione są osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania na podstawie tytułu prawnego do budynku mieszkalnego, lokalu mieszkalnego lub posiadające udział we współwłasności budynku lub lokalu mieszkalnego położonego na terenie województwa lubelskiego. W przypadku współwłasności istnieje możliwość składania wniosku przez jednego ze współwłaścicieli, za zgodą wszystkich pozostałych współwłaścicieli.  
Jakie inwestycje podlegają dofinansowaniu? 
Wśród inwestycji, które podlegają dofinansowaniu znajdują się: 
- Wymiana pieców lub kotłów węglowych na kotły c.o./c.w.u. zasilane paliwem ekologicznym, w tym: gaz, biomasa (do paliw ekologicznych nie zalicza się ekogroszku). 
- Wymiana pieców lub kotłów węglowych na hybrydowy system grzewczy. 
- Wymiana wyeksploatowanych kotłów gazowych na wysokosprawne kotły gazowe. 
- Przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej. 
- Zakup i montaż kolektorów słonecznych. 
- Zakup i montaż pomp ciepła. 
- Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.
- Zakup i montaż mikroinstalacji wykorzystującej energię wiatru. 
- Zakup i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków.   

Wnioski można składać od 1 lutego do 31 marca od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00 w siedzibie WFOŚiGW w Lublinie przy ul. Spokojna 7. Więcej informacji, formularze z załącznikami oraz regulamin dofinansowania są dostępne na stronie internetowej: www.wfos.lublin.pl.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE