Reklama

Reklama

Na ul. Probostwo w Lublinie będą dodatkowe miejsca parkingowe, ale i słupki chodnikowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Na ul. Probostwo w Lublinie będą dodatkowe miejsca parkingowe, ale i słupki chodnikowe - Zdjęcie główne

Na ul. Probostwo szykują się zmiany, o co apelował radny Marcin Jakóbczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta planuje wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe i postawić słupki blokujące na ul. Probostwo. Apelował o to radny Marcin Jakóbczyk, którego zdaniem aktualnie w tym miejscu piesi mają utrudnione poruszanie się.

Reklama

Marcin Jakóbczyk (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka poprosił o zamontowanie słupków chodnikowych albo wprowadzenie zakazu parkowania na ul. Probostwo (Śródmieście) na wysokości posesji od nr 5 do 9 oraz 13, po przeciwległej stronie ulicy. Radny podkreśla, że jest to krótki odcinek chodnika bez wyznaczonych wyraźnie miejsc parkingowych i zachowania w związku z tym odpowiedniej przestrzeni dla pieszych oraz, że w tym miejscu nie obowiązuje zakaz parkowania.

 

- Docierają o mnie liczne głosy mieszkańców ulicy Probostwo, także z kolejnych numerów posesji z uwagą iż przemieszczanie się na tym odcinku, szczególnie dla osób starszych oraz matek z dzieckiem (również w wózku), jest mocno utrudnione z uwagi na wąski chodnik oraz parkujące tam - zwłaszcza w godzinach szczytu - samochody - tłumaczy Marcin Jakóbczyk. 

 

Radnemu odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Na początku zaznaczył, że zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu dla zadania „Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania” na ul. Probostwo planowane jest wyznaczenie nowych miejsc parkingowych i korekta istniejących wraz z montażem urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poinformował również, że na tym odcinku ulicy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, a na wysokości budynku nr 9 w kierunku posesji nr 7 stanął słupki blokujące. Z kolei w kwestii odcinka po przeciwległej stronie posesji nr 13 okazuje się, że jest on objęty ograniczeniem parkowania w postaci znaku zakazu postoju.

 

- Ponadto informuję, że z uwagi na ograniczone możliwości budżetu miasta oraz objęcie ul. Probostwo zadaniem dotyczącym wprowadzenia podstrefy w SPP, powyższe zmiany nastąpią z chwilą przystąpienia do realizacji przedmiotowego zadania w terenie - napisał Artur Szymczyk na koniec odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE