Reklama

Na Arenie Młodych świętowali młodzi z całego świata

Opublikowano: wt, 26 lip 2016 00:31
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Na Arenie Młodych świętowali młodzi z całego świata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście tysięcy osób z wielu krajów świata wzięło udział w Eucharystii na Arenie Lublin. Na lubelskim stadionie dominowała świąteczna atmosfera, radość i wyrażająca się na wiele sposobów wiara.

   Uroczysta msza święta pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, koncelebrowana wraz z biskupami z kilku innych krajów i wielką rzeszą duszpasterzy młodych ludzi z archidiecezji i z całego świata była centralnym punktem wydarzenia. Atmosfera skupienia i kontemplacji powróciła także podczas wieczornej adoracji eucharystycznej.


 
   Wcześniej zgromadzonych powitali przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz rektor KUL. Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek powiedział: – Kochani, serdecznie Was witam w Lublinie, w województwie lubelskim, witam wszystkich gości z całego świata, witam również Was – mieszkańców archidiecezji lubelskiej i serdecznie pozdrawiam. Przekazuję wyrazy szacunku, serdeczności od pani premier i całego rządu Rzeczpospolitej Polskiej i życzę Wam w imieniu własnym i w imieniu rządu radosnego przeżywania światowych dni młodych wyznawców Jezusa Chrystusa. Życzę, żebyście na nowo odkrywali dzisiaj i później w Krakowie tę prawdę, którą powiedział Piotr, i którą powtórzył święty Jan Paweł II na początki pontyfikatu: Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego. Szczęść Boże!
 

   Nie zabrakło przedstawienia, tańców i koncertów w których realizację zaangażowały się dziesiątki młodych ludzi. Tysiące uczestników Światowych Dni Młodzieży reagowały na przygotowany program entuzjazmem.
 

   Arena Młodych przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Nie odnotowano incydentów naruszających zasady bezpieczeństwa.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE