Reklama

Montaż instalacji fotowoltaicznych - II tura naboru ankiet do udziału w projekcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Montaż instalacji fotowoltaicznych - II tura naboru ankiet do udziału w projekcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza II tura naboru ankiet do udziału w projekcie "Lubelska Energia Fotowoltaiczna". Mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych (PV) na prywatnych, jednorodzinnych budynkach mieszkalnych na terenie miasta Lublin. Wystarczy wypełnić specjalną ankietę.

W Projekcie mogą wziąć udział osoby zameldowane na terenie Gminy Lublin, które nie mają żadnych zaległości finansowych na rzecz Gminy Lublin z tytułu należności podatkowych, opłat za wywóz odpadów, opłat za pobór wody itp., a ich gospodarstwa domowe zużywają co najmniej 2 000 kWh energii elektrycznej rocznie. Złożone ankiety będą weryfikowane pod kątem spełnienia wymagań formalnych i możliwości technicznych wykonania instalacji.

Wnioskodawcy, których ankiety zostały zweryfikowane pozytywnie, po podpisaniu umowy z Gminą Lublin, pokrywają koszt wykonania dokumentacji technicznej. Koszt wykonania dokumentacji jest kosztem kwalifikowanym, który w przypadku uzyskania przez Gminę dofinansowania jest rozliczany. W przypadku nie uzyskania przez Gminę dofinansowania, koszt ten jest kosztem Wnioskodawcy nie podlegającym zwrotowi. Złożenie ankiety nie jest równoznaczne z udziałem w Projekcie i otrzymaniem dofinansowania.

Dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych będzie możliwe po otrzymaniu dofinansowania ze środków europejskich w ramach projektu "Lubelska Energia Fotowoltaiczna". Lublin planuje aplikować o środki na budowę instalacji fotowoltaicznych na dachach jednorodzinnych budynków mieszkalnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 – 2020 IV Oś Priorytetowa Energia przyjazna środowisku, działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE. Okres realizacji Projektu polegającego na montażu instalacji PV przewiduje się na lata 2017-2018. Realizacja Projektu uzależniona jest od otrzymanego dofinansowania.

Szczegóły dotyczące zasad naboru ankiet do udziału w projekcie "Lubelska Energia Fotowoltaiczna" znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta www.lublin.eu.

Ankiety można składać w terminie 21-25 marca w Biurze Zarządzania Energią Urzędu Miasta Lublin, ul Zana 38, pokój 319, w godz. 8:00 do 15:00 osobiście, za pośrednictwem Biur Obsługi Mieszkańców lub poczty.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE