Reklama

Milion złotych na odbudowę DPS im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: lublin.uw.gov.pl

Milion złotych na odbudowę DPS im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie - Zdjęcie główne

foto lublin.uw.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda lubelski – Lech Sprawka podjął działania mające na celu pozyskanie dotacji w wysokości miliona złotych na odbudowę budynku DPS im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie.

Pożar placówki


W nocy z dnia 30 na 31 sierpnia 2019 doszło do pożaru w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. W wyniku tego incydentu uszkodzony został w znacznym stopniu cały budynek. Z placówki ewakuowano wszystkich mieszkańców. Do dzisiaj 81 mieszkańców przebywa okresowo w innych domach na terenie miasta Lublin, a na przyjęcie do placówki oczekują 24 osoby.


Pomoc Wojewody


Wojewoda lubelski Lech Sprawka podjął działania mające na celu pozyskanie dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 1.000.000 zł na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Odbudowa budynku Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie po pożarze”.


Milion złotych na odbudowę


- Jest umowa między wojewodą lubelskim, a gminą Lublin na udzielenie dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 1 mln zł. To wsparcie ułatwi miastu Lublin realizację odbudowy tego obiektu i powrót pensjonariuszy jeszcze w tym roku na ulicę Głowackiego. Chciałbym podziękować ministrowi Piotrowi Patkowskiemu, który wspomógł działania wojewody w tym zakresie. Kiedy miasto wystąpi z wnioskiem o płatność, natychmiast zostanie to zrealizowane – podkreślił wojewoda lubelski.

Odbudowa trwa


Decyzję o odbudowaniu zniszczonej w pożarze placówki zdecydował Prezydent Lublina. Aktualnie trwają prace przy odbudowie placówki. Ich zakończenie planowane jest na 31.12.2020 r. Po odbudowie i przywróceniu funkcji użytkowych budynku placówka będzie spełniała standardy określone w ustawie o pomocy społecznej i rozporządzeniu w sprawie domów pomocy społecznej.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE