Reklama

Międzynarodowa Konferencja Archeologiczna

Opublikowano: wt, 29 mar 2016 14:39
Autor: | Zdjęcie: Internet

Międzynarodowa Konferencja Archeologiczna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy pasjonaci wykopalisk i niespodzianek, jakie skrywa przed nami ziemia, mogą zapoznać się z najnowszymi informacjami w tej dziedzinie. W Lublinie bowiem zaplanowano konferencję archeologiczną.

Organizowana przez Instytut Archeologii UMCS i Muzeum Lubelskie międzynarodowa konferencja będzie szerokim forum wymiany myśli i doświadczeń archeologów oraz specjalistów z innych dziedzin nauki z Polski, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Ukrainy i Niemiec. Prezentowane będą m.in. najnowsze wyniki badań archeologicznych. Podczas konferencji wygłoszonych zostanie blisko 60 referatów i zaprezentowanych prawie 30 posterów, obejmujących dzieje kultury ludzkiej od paleolitu po okres nowożytny.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 marca br. o godz. 9.00 w Muzeum Lubelskim na Zamku. Jego tytuł to XXXII Międzynarodowa Konferencja pt. "Badania archeologiczne w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie w roku 2015". Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody 110 rocznicy powstania Muzeum Lubelskiego i potrwa do 1 kwietnia br.

Poza walorami stricte naukowymi, konferencja ma również ważne aspekty społeczne – cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu, także w jego szerszym, transgranicznym wymiarze. Międzynarodowe spotkanie o tak nośnej społecznie tematyce jest bardzo dobrą okazją do promocji regionu lubelskiego oraz uwypuklenia jego wiodącej roli w podtrzymywaniu prowadzących do dobrej współpracy kontaktów ze wschodnimi sąsiadami.

Program konferencji archeologicznej jest dostępny POD TYM ADRESEM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE