Reklama

Miasto sprząta po zimie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Miasto sprząta po zimie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie rozpoczęły się prace związane z pozimowym oczyszczaniem miasta. Każdy mieszkaniec może zgłosić miejsca wymagające uporządkowania na adres e-mail czysto@lublin.eu.

Czyściej ma być na lubelskich ulicach, skwerach oraz przystankach komunikacji miejskiej, gdzie zwiększyła się częstotliwość odbioru śmieci. Służby drogowe naprawiają uszkodzenia w nawierzchniach ulic i chodników, a Straż Miejska, wspólnie z osadzonymi z Lubelskiego Aresztu Śledczego sprząta dzikie wysypiska i sprawdza porządek na posesjach.

Od początku roku z miasta zniknęło już niemal 50 dzikich wysypisk śmieci, a ich uprzątanie nadal trwa. Straż Miejska na bieżąco prowadzi kontrole stanu czystości posesji, a w razie nieporządku upomina lub karze właścicieli. Wydział Gospodarki Komunalnej oraz Zarząd Dróg i Mostów (pas drogowy) zbierają zgłoszenia o miejscach, które wymagają uporządkowania.

Miasto wstępnie podsumowało także wydatki na zimowe utrzymanie. Na zapewnienie dobrego stanu dróg, chodników i placów trafiło ponad 6,5 mln zł. Uzupełniane też były ubytki w drogach. Na ten cel dotychczas zużyto 180 ton materiałów w tym 70 ton asfaltu na zimno i 110 ton asfaltu lanego (w analogicznym okresie ubiegłego roku zostało na ten cel zużytych 300 ton materiałów).

Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE