Reklama

Reklama

Miasto Lublin posadzi nowe drzewa w każdej dzielnicy. To jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Miasto Lublin posadzi nowe drzewa w każdej dzielnicy. To jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - Lublina - czytamy w opisie projektu | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego kupi i zasadzi drzewa w każdej dzielnicy. Drzewa mają zmniejszyć ilość zanieczyszczeń. Na projekt oddano ponad 2,2 tys. głosów.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1 112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października.  Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

 

Jednym z projektów wybranych do realizacji jest ogólnomiejski pt. "Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - drzewa dla każdej dzielnicy", którego koszt to ok. 1 mln zł i oddano na niego 2238 głosów. Pod względem liczby głosów znalazł się on na drugim miejscu. Więcej głosów oddano tylko na projekt rewitalizacji okolic Zalewu Zemborzckiego, czyli 3729.

 

 

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - Lublina. Projekt zakłada zakup i posadzenie drzew na terenie dzielnic Lublina - czytamy w opisie projektu. 

 

Drzewa zostaną posadzone na terenie całego miasta, a konkretne miejsca dzielnicach będą wybierane w uzgodnieniu z Miejskim Architektem Zieleni. W ramach projektu przewidywana jest też ogólnomiejska kampania informacyjno-promocyjna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE