Reklama

Miał być „lekarzem bez granic” na misji w Afryce. Tymczasem wyłudził 50 tys. złotych

Opublikowano:
Autor:

Miał być „lekarzem bez granic” na misji w Afryce. Tymczasem wyłudził 50 tys. złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj na II komisariat zgłosiła się 60-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta w Internecie poznała mężczyznę podającego się za ?lekarza bez granic z ONZ?, będącego obecnie na misjach w Afryce.

Przez okres dwóch lat zyskiwał zaufanie kobiety, pożyczając od niej różne kwoty pieniędzy. 60-latrka straciła łącznie 50 tys. złotych. Policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Przed dwoma laty 60 letnia mieszkanka Lublina nawiązała znajomość przez Internet, jak wówczas myślała, z lekarzem. Mężczyzna przedstawił się, jej jako „lekarz bez granic” przebywający na misjach ONZ w Afryce. Podczas wymiany wiadomości e-mail sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety, obiecując, że przyjedzie do Polski po zakończeniu misji. Podczas konwersacji mężczyzna mówił o problemach finansowych i konieczności pozyskania pieniędzy. Zaczęły pojawiać się sugestie o pożyczenie różnych kwot pieniędzy. Łącznie kobieta straciła 50 tys. złotych.

To już nie pierwszy taki przypadek na terenie Lublina. Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, że 70-letnia mieszkanka miasta została oszukana na kwotę 170 tys. złotych, przez osobę podającą się za inżyniera pracującego na platformie wiertniczej.  

Lubelscy policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE