Reklama

MEGAkompetentny inżynier

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

MEGAkompetentny inżynier - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 144 studentów studiów stacjonarnych I stopnia na kierunkach transport oraz inżynieria produkcji, dzięki specjalnemu programowi kształcenia, zwiększy swoje szanse na rynku pracy. Projekt pod nazwą ?MEGAkompetentny inżynier TRANSPORTU/PRODUKCJI z Politechniki Lubelskiej? znalazł się na liście 61 spośród 435 złożonych wniosków, które Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zakwalifikowało do dofinansowania.

Uczelnia otrzyma blisko 1 mln 100 tys. zł. Środki te przeznaczone zostaną na wsparcie umiejętności praktycznych i kompetencji zawodowych, komunikacyjnych, informatycznych i analitycznych studentów.

Pracodawcy zwracają uwagę na wysoki poziom przygotowania teoretycznego i nie mają uwag do poziomu wiedzy ogólnej naszych absolwentów – podkreśla prof. Anna Rudawska, prodziekan ds. studenckich Wydziału Mechanicznego. Natomiast w większym stopniu oczekują pracowników z dobrze rozwiniętymi kompetencjami osobistymi i interpersonalnymi.

We wszystkie działania realizowane w projekcie zaangażowani będą pracodawcy. Prowadzone, wspólnie z przedstawicielami firm, szkolenia, warsztaty czy zajęcia dodatkowe wzmocnią elementy praktyczne kształcenia. Dzięki krajowym i zagranicznym wizytom studyjnym studenci zdobędą praktyczne doświadczenie, poznają środowisko i organizację pracy w przedsiębiorstwie, wypracują sieć kontaktów.

W wyniku indywidualnych zajęć z menadżerem oraz spotkań biznesowych studenci w praktyce zweryfikują i zastosują swoją wiedzę i umiejętności, a także zidentyfikują swoje mocne i słabe strony. Uzyskana od pracodawców wiedza na temat branży i wymaganego profilu kompetencyjnego zaowocuje wyborem przez studentów indywidualnej ścieżki kariery. Studenci uczestniczący w projekcie będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy, wzrośnie ich konkurencyjność względem innych absolwentów.

Kandydat wyposażony w zamawiane przez pracodawców z branży kompetencje będzie mniej kosztochłonny, gotowy do wdrożenia w struktury firmy – zapewnia prof. Anna Rudawska.

Dodatkowe informacje: prof. Anna Rudawska, prodziekan ds. studenckich Wydziału Mechanicznego, tel. 609 815 607.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE