Reklama

Reklama

Lublin: Zwolnienie z opłat lokalowych w zamian za przyjęcie uchodźców z Ukrainy? Jest taki pomysł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zwolnienie z opłat lokalowych w zamian za przyjęcie uchodźców z Ukrainy? Jest taki pomysł - Zdjęcie główne

Zwolnienie z opłat lokalowych w zamian za przyjęcie uchodźców z Ukrainy? Jest taki pomysł | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O dodatkową pomocy dla uchodźców z Ukrainy, apeluje do władz Lublina Marcin Nowak z Rady Miasta. Zaproponował m.in. zwolnienia z opiat osób użytkujących lokale gminy Lublin, które zdecydowały się bezpłatnie przyjąć pod swój dach uciekinierów zza wschodniej granicy.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie uchodźców. Chodzi o osoby uciekające przed wojną na Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję.

- W związku z dramatycznymi wydarzeniami, jakie rozgrywają się na Ukrainie w wyniku agresji armii rosyjskiej, skutkiem czego jest masowy exodus mieszkańców tego państwa na terytorium Polski (w tym także gminy Lublin), dziękując Panu Prezydentowi za wachlarz podjętych działań pomocowych, zwracam się z prośbą o uzupełnienie ich o następujące elementy: Zwolnienia z opiat w miesiącu marcu i kwietniu osób użytkujących lokale należące do gminy Lublin (komunalne i komercyjne), które zdecydowały się bezpłatnie przyjąć pod swój dach uciekinierów z Ukrainy - napisał Marcin Nowak.

Dalej proponuje zwolnienie z opiat za przejazdy środkami transportu miejskiego osób obywatelstwa ukraińskiego, które miałoby obowiązywać w marcu i kwietniu. Zaproponował również uruchomienie bezpłatnych porad prawnych w Ratuszu dla obywateli Ukrainy, dotkniętych skutkami wojny.

- W zaistniałej dramatycznej sytuacji jaka rozgrywa się za naszą wschodnią granicą, naszym moralnym obowiązkiem jest pomoc wszystkim osobom dotkniętym wojenną hekatombą, w czym zarówno Urząd Miasta Lublin jak i lokalna społeczność zawsze stawały na wysokości zadania - podsumowuje Nowak.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy