Reklama

Reklama

Lublin: Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przeszedł remont

Opublikowano: pon, 23 maj 2022 16:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek szkoły i sala gimnastyczna Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych zostały ocieplone. Obiekty mają też nową elewację oraz bardziej efektywny i ekologiczny system ogrzewania.

Reklama

Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej to ostatnia z 12 placówek oświatowych objętych projektami termomodernizacji w okresie programowania 2014-2020. Wartość tych inwestycji wyniosła ponad 36 mln zł, z czego 16,6 mln zł stanowiły środki unijne.

- Projekty inwestycyjne z zakresu ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej to ważne źródło zewnętrznych środków na poprawę miejskiej bazy szkół i przedszkoli. Miasto skorzystało z tej możliwości, pozyskując fundusze, dzięki którym w ostatnich latach udało się zmienić wygląd i poprawić parametry cieplne aż 12 placówek oświatowych. To zadania coraz bardziej istotne nie tylko z punktu widzenia warunków nauki i pracy, ale też w kontekście zmniejszania kosztów eksploatacji budynków. Liczymy, podobnie jak inne samorządy, na kolejną transzę środków europejskich i już przygotowujemy się do następnych zadań. Aktualnie trwają prace nad projektami dla Przedszkoli nr 34, 66, 75 oraz 78, zaś dla IV LO i V LO mamy już gotowe dokumenty - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Termomodernizacja Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych ma zakończyć się przed terminem wynikającym z umowy, który upływa 30 sierpnia. Obecnie zaawansowanie robót szacowane jest na 95%. W budynkach ZSTK, tj. szkoły i sali gimnastycznej z łącznikiem, kończą się już standardowe prace termomodernizacyjne polegające na dociepleniu fundamentów i ścian z wykonaniem nowych elewacji, wymianie stolarki okiennej i pokrycia dachowego. Wykonano remont wejścia głównego i wszystkich schodów zewnętrznych, opaski wokół budynku z kostki brukowej z odprowadzeniem wody deszczowej. gotowa jest budowa drogi pożarowej wraz z placem do zawracania. Koszt termomodernizacji wyniesie blisko 4,9 mln zł.

W okresie programowania unijnego w latach 2014-2020 Miasto Lublin zrealizowało trzy projekty z zakresu ochrony środowiska, dzięki którym termomodernizacją objęto12 placówek–przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz burs. Były to projekty: "Termomodernizacja trzech obiektów użyteczności publicznej w Lublinie” – w ramach projektu prace wykonano w Przedszkolu nr 44 przy ul. Maszynowej, Przedszkolu nr 35 przy ul. Błękitnej, Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Mickiewicza – projekt zakończony; "Termomodernizacja sześciu obiektów użyteczności publicznej w Lublinie” – prace objęły budynki Szkoły Podstawowej nr 18 przy al. Długosza, Szkoły Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 przy ul. Bronowickiej, Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej, III Liceum Ogólnokształcącego przy pl. Wolności oraz Bursy nr 6 przy Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej – projekt zakończony; "Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Lublinie” – termomodernizacji poddano budynki Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Czwartaków, Zespołu Szkół Budowlanych wraz z Bursą nr 8 przy ul. Słowiczej, Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej – projekt na ukończeniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy