Reklama

Reklama

Lublin: Uczniowie wybiorą szkoły ponadpodstawowe. Rekrutacja zacznie się po weekendzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Uczniowie wybiorą szkoły ponadpodstawowe. Rekrutacja zacznie się po weekendzie - Zdjęcie główne

Uczniowie wybiorą szkoły ponadpodstawowe. Rekrutacja zacznie się po weekendzie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższym czasie zacznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Na nowych uczniów czeka niemal 6,5 tys. miejsc w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin.

Reklama

- Wybór nowej szkoły to jedna z ważniejszych decyzji, która kształtuje ścieżkę edukacji na kolejne lata. Zachęcam kandydatów do zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin. Placówki zapewniają zarówno ogólne kształcenie rozszerzone w zakresie wybranych przedmiotów, jak i kierunkowe, dając możliwość szkolenia w ponad 60 zawodach. Wszystkim ośmioklasistom życzę powodzenia na egzaminach i zapraszam do naszych szkół - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds oświaty i wychowania.
 
Szkoły ponadpodstawowe, które prowadzi Miasto Lublin przygotowały 6410 miejsc w 202 oddziałach rekrutacyjnych, w tym 115 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 69 oddziałów w technikach i 18 oddziałów w szkołach branżowych I stopnia. Z kolei dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest 214 miejsc w 24 oddziałach. W odniesieniu do obecnego roku szkolnego liczba oddziałów wzrośnie o ponad 30%. Kandydaci liceów ogólnokształcących mają do wyboru klasy z rozszerzeniami w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno-fizyczno-informatycznych, biologiczno-chemicznych i  innych, w zależności od oferty przygotowanej przez szkołę. W tym roku po raz pierwszy będzie można wybrać w systemie rekrutacji zawód technika dekarstwa.
 
Kandydat może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę klas w danej szkole. Osoby, które chcą dostać się do klasy międzynarodowej, klas dwujęzycznych i sportowych muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej. Terminy sprawdzianów publikowane są na stronach poszczególnych szkół. Wybierając szkołę techniczną lub branżową, kandydat musi wykonać badania przydatności do zawodu - są one realizowane bezpłatnie, na podstawie wzoru skierowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.
 
 
Od 16 maja do 24 czerwca (do godz. 15.00) kandydaci mają czas na wybór preferencji i złożenie wniosku w szkole pierwszego wyboru. Ewentualna zmiana preferencji możliwa będzie od 24 czerwca do 14 lipca do godz. 15.00. W przypadku kandydatów do klas międzynarodowych, dwujęzycznych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego wnioski przyjmowane są do 31 maja. Publikacja list osób zakwalifikowanych do przyjęcia zaplanowana jest na 22 lipca, a 29 lipca ma być opublikowana lista osób przyjętych. Z kolei od 2 sierpnia do końca miesiąca będzie trwała rekrutacja uzupełniająca.

Wypełnienie i złożenie wniosku w systemie rekrutacyjnym będzie możliwe od poniedziałku (16 maja) za pośrednictwem strony internetowej edu.lublin.eu, w zakładce aplikacje dla rodziców.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy