Reklama

Reklama

Lublin: Zasadzą ponad 800 drzew w całym mieście

Opublikowano: czw, 7 paź 2021 14:33
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zasadzą ponad 800 drzew w całym mieście - Zdjęcie główne

Zasadzą ponad 800 drzew w całym mieście | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skończyły się prace związane z ustalaniem miejsc pod nowe nasadzenia drzew. Po etapie analiz uzgodnione zostały miejsca na posadzenie blisko 830 drzew. Zgodnie z planem mają pojawić się jeszcze w tym roku. Zwiększenie ilości drzew na terenach miejskich to zadanie z VII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Pierwszy etap projektu przebiegał pod znakiem zbierania propozycji lokalizacji nasadzeń w poszczególnych dzielnicach i konsultacji. Rady Dzielnic wskazały terent, gdzie zasadzić drzewa i w tych miejscach symbolicznie psoadzono pierwsze rośliny.
 
- Następnie, przystąpiliśmy do bardzo długiego i żmudnego procesu uzgodnień z jednostkami merytorycznymi i zarządcami terenów lokalizacji zgłoszonych przez mieszkańców. Tempo całego procesu uzależnione było nie tylko od dużej liczby propozycji, które należało przeanalizować. Wpływ na to miała również konieczność sprawdzenia ich pod kątem kolidowania z istniejącą infrastrukturą i z ewentualnymi zgłoszeniami inwestycji ulokowanych również na wskazywanych działkach - mówi Hanna Pawlikowska, dyrektor Biura Miejskiego Architekta Zieleni.
 
 
Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego i nosi nazwę "Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy. Zakłada on kupienie i posadzenie na terenie Lublina kilkuset drzew, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Termin zgłaszania lokalizacji nasadzeń trwał do końca kwietnia. Zgłoszono łącznie 431 propozycji dla 25 dzielnic biorących udział w projekcie. 
 
- Wskazane miejsca poddane były ocenie pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej przez zespół ekspertów z dziedziny architektury krajobrazu, dendrologii i gospodarki przestrzennej - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Ostatecznie wybrano 50 miejsc, w których zostanie posadzonych 829 drzew liściastych.
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.