Reklama

Reklama

Lublin: Zaczyna się rekrutacja do przedszkoli. Na dzieci czeka ok. 10,5 tys. miejsc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Zaczyna się rekrutacja do przedszkoli. Na dzieci czeka ok. 10,5 tys. miejsc - Zdjęcie główne

Zaczyna się rekrutacja do przedszkoli. Na dzieci czeka ok. 10,5 tys. miejsc | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Lublinie. Na zbliżający się rok szkolny przygotowano ok. 10,5 tys. miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych działających na zasadach placówek publicznych.

Reklama

- W miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych czeka na dzieci ponad 10 tys. miejsc. Nasza oferta obejmuje 62 przedszkola samodzielne, 5 funkcjonujących w zespołach, a także 35 oddziałów przedszkolnych w 22 szkołach podstawowych i oddziały przedszkolne w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Ponadto, sieć placówek przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Lublin w bieżącym roku szkolnym uzupełniają trzy przedszkola niepubliczne wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego oraz dwa przedszkola publiczne prowadzone przez osoby prawne i fizyczne inne niż samorząd - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. W pierwszym brane są pod uwagę kryteria uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną, czy zdrowotną. W przypadku uzyskania równorzędnych wyników na pierwszym etapie rekrutacji lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria określone przez Miasto. Kryteria mają różną wagę, punkty dla poszczególnych kryteriów określa organ prowadzący. Są to: pozostawanie obojga rodziców (prawnych opiekunów) lub rodzica samotnie wychowującego dziecko (prawnego opiekuna) w zatrudnieniu lub prowadzenie przez nich/niego działalności gospodarczej lub pobieranie nauki w systemie dziennym lub prowadzenie gospodarstwa rolnego – 4 punkty, oboje rodzice (prawni opiekunowie) wskazali Lublin jako miejsce zamieszkania i złożyli roczne zeznanie podatkowe PIT, w tym za pośrednictwem płatnika, za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie – 3 punkty, jeden z rodziców (prawnych opiekunów) lub rodzic samotnie wychowujący dziecko (prawny opiekun) wskazał Lublin jako miejsce zamieszkania i złożył roczne zeznanie podatkowe PIT, w tym za pośrednictwem płatnika, za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie – 2 punkty, rodzeństwo kandydata w bieżącym roku szkolnym uczęszcza do tego samego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do którego o przyjęcie ubiega się kandydat – 5 punktów, zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci – 4 punkty, rodzice (prawni opiekunowie) kandydata wskazali we wniosku o przyjęcie, w pierwszej preferencji, dane przedszkole/oddział przedszkolny w szkole podstawowej, jako najdogodniejszy – 2 punkty.

Rekutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego. Osoby mające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. W takim przypadku potrzebne są podpisy kwalifikowane obojga rodziców. Natomiast w przypadku rodzica samotnie wychowującego dziecko wymagany jest wyłącznie jego podpis. Osoby niemające możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą wypełnić wniosek online lub odręcznie po wydrukowaniu, podpisać i dołączając wymagane załączniki, złożyć w placówce pierwszego wyboru, w miejscu wskazanym przez pracownika przedszkola/oddziału.

Wniosek dostępny jest na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego w zakładce Aplikacje dla rodziców. Należy tam wybrać punkt Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Wprowadzanie wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę Zgłoś kandydaturę. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, wraz z załącznikami.

- Rodzice mają możliwość wyboru maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń. Dzieci obecnie uczęszczające do placówek prowadzonych przez Miasto Lublin nie biorą udziału w rekrutacji lecz kontynuują wychowanie przedszkolne na podstawie deklaracji złożonych przez rodziców - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancearii Prezydenta Miasta Lublin.

Rekrutacja trwa od 7 do 18 marca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy