Reklama

Reklama

Lublin: Wyremontują kolejne ulice. Miasto ogłosiło przetargi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Wyremontują kolejne ulice. Miasto ogłosiło przetargi - Zdjęcie główne

Lublin: Wyremontuje kolejne ulice. Miasto ogłosiło przetargi | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mackiewicza, Furmańska i Junoszy - to kolejne ulice, na których w najbliższym czasie rozpoczną się prace drogowe.

Reklama

Miasto ogłosiło postępowania przetargowe. Chodzi o zaprojektowanie i wykonanie remontu trzech ulic oraz pełnienie nadzoru autorskiego.

- Ogłaszamy kolejne postępowania przetargowe na remonty ulic w mieście. Ich finansowanie, w zależności od zamówienia, pochodzi z budżetu miasta, ze środków Budżetu Obywatelskiego oraz rezerwy celowej Rady Dzielnicy. Wykonane remonty podniosą standard w zakresie bezpieczeństwa ruchu i wygody użytkowania oraz zapewnią trwałość infrastruktury - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Nawierzchnia jezdni ul. Mackiewicza planowana jest do remontu na całym odcinku, czyli na długości ponad 420 m. Drugie zamówienie dotyczy remontu ul. Furmańskiej na odcinku będącym dojazdem do posesji przy ul. Kowalskiej 8 do 16, placu Zamkowym 2 do 10 oraz al. Tysiąclecia 5 i 5a. Inwestycja obejmie wymianę nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami o powierzchni około 1100 m2 oraz wymianę nawierzchni chodników na kostkę brukową typu holland koloru żółtego. Powierzchnia chodników przeznaczonych do odnowy to ponad 680 m2. Zakres prac dotyczy również regulacji naziemnych elementów infrastruktury uzbrojenia podziemnego oraz odtworzenia oznakowania poziomego zgodnie ze stałą organizacją ruchu. Zadanie to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego "Poprawa funkcjonalności i estetyki części dzielnicy Starego Miasto w Lublinie”. Na projekt głosowało 215 osób.

Z kolei remont ul. Junoszy obejmie fragment od posesji nr 12 do posesji nr 49 po stronie północnej. Prace będą polegały na wymianie nawierzchni na długości 590 m wraz z lokalną wymianą krawężnika na długości 110 m. Wykonawca wyreguluje naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego. Remont częściowo finansowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego, jako realizacja projektu "Remont ul. Junoszy w Lublinie”. Głosowało na niego 596 osób. Pozostałe środki pochodzą z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Wieniawa oraz budżetu Miasta.

Czas na realizację prac to 60 dni w przypadku ul. Mackiewicza oraz 70 dni dla ul. Junoszy. Z kolei na ul. Furmańskiej prace potrwają 100 dni. Otwarcie ofert zaplanowano na 11 kwietnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy