Reklama

Reklama

Lublin: Dzielnica Szerokie zyska nowe drogi. Powstają dwie ulice

Opublikowano: śr, 23 mar 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzielnicy Szerokie powstają dwie nowe drogi. Są to ulica Leszka i Ziemowita.

Reklama

- Kontynuujemy rozpoczętą w ubiegłym roku budowę nowych ulic w dzielnicy Szerokie. Prace postępują zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się w pierwszej połowie roku. Budowa nowych dróg z pewnością poprawi sytuację komunikacyjną w tej części miasta. Inwestycja jest realizowana przy współudziale mieszkańców, którzy w ramach inicjatywy lokalnej przygotowali dokumentację projektową tego zadania - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Inwestycja obejmuje budowę ulic o nawierzchni asfaltowej. Ul. Leszka będzie miała długość 730 metrów, zaś ul. Ziemowita 190 metrów i zakończona będzie placem do zawracania. Powstanie też sześć tzw. sięgaczy, które umożliwią dojazd do pobliskich posesji. Do tej pory przebudowano wjazdy na ulicach: Gnieźnieńska, Dąbrówki, Wygon, Pszowian, Wojciechowska i Światowida. Wzdłuż obu ulic wybudowano chodniki oraz oświetlenie - drogowcy postawili ponad 60 słupów, na których zamontowano 67 opraw. W zeszłym roku wybudowano sieć kanalizacji deszczowej, kanalizację sanitarną wraz z przyłączami, sieć wodociągową oraz przebudowano i zabezpieczono sieci: elektroenergetyczną, telekomunikacyjną i gazową. Ustawiono też krawężniki i wykonano warstwy konstrukcyjne ulic. W tym roku pozostało ułożenie brakujących warstw asfaltowych, wprowadzenie oznakowania oraz roboty wykończeniowe i zieleńce.
 

Termin realizacji prac drogowych upływa z końcem maja. Koszt to blisko 7 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy