- "Przyjazny Patrol” pojawia się wszędzie tam, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo dziecka, w szczególności w sytuacji, gdy jest świadkiem lub uczestnikiem przemocy, w tym przemocy w rodzinie, przebywa bez opieki osób dorosłych czy jest uczestnikiem wypadku komunikacyjnego oraz w innych sytuacjach zagrażających jego dobru. Kolejnym zadaniem Patrolu, poza podejmowaniem działań interwencyjnych, jest monitorowanie sytuacji dzieci w rodzinach dysfunkcyjnych, z problemami opiekuńczo-wychowawczymi i zagrożonych przemocą w rodzinie. Realizacja tego projektu jest zatem szczególnie ważna w kontekście długiego okresu izolacji i konieczności dystansowania się, co nie pozostało bez wpływu na zjawisko przemocy, w tym przemocy w rodzinie - mówi Monika Lipińska zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
Lubelski "Przyjazny Patrol” wznowił działalność 2 lipca. Pełni dyżury w weekendy od piątku do niedzieli, w godzinach popołudniowo - wieczornych. Patrol składa się z dwóch funkcjonariuszy Policji, pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz pracownika Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.