Reklama

Reklama

Lublin: Więcej terytorialsów zaangażowano w pomoc uchodźcom

Opublikowano: śr, 16 mar 2022 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 6 tysięcy wzrośnie niedługo wsparcie żołnierzy WOT dla wojewodów, samorządów oraz instytucji odpowiedzialnych za organizację pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Reklama

W działania na rzecz uchodźców na Lubelszczyźnie zaangażowanych jestobecnie ponad 170 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Liczba ta może ulec zwiększeniu, wraz z pojawieniem się nowych potrzeb.

- W sobotę, 12 marca br., na wniosek wojewody lubelskiego skierowano pierwszą grupę żołnierzy 2 LBOT do nowopowstałego punktu recepcyjnego w dawnej hali Tesco w Chełmie. Ich zadaniem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania punktu, obsługa systemu rejestracji uchodźców, pomoc w wypełnianiu dokumentacji, udzielanie informacji, kierowanie ruchem, rozładunek transportów z darami dla uchodźców, gospodarowanie zaopatrzeniem oraz obsługa magazynu. Przez całą dobę, w systemie zmianowym pracuje tutaj już 70 żołnierzy 2 LBOT - infirmuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Terytorialsi wspierają 11 punktów recepcyjnych, 3 punkty informacyjne oraz wirtualny punkt recepcyjny przy Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Do tego pomagają w rozładunku transportów w Wojewódzkim Punkcie Przyjęć Pomocy Humanitarnej w Lublinie i pomagają w organizacji przyjęć uchodźców na stacji PKP w Chełmie. Oprócz tego w gotowości są wojskowe autokary z kierowcami do transportu uchodźców z punktów recepcyjnych do miejsc ich czasowego pobytu. Co więcej, 8 żołnierzy WOT ze znajomością języka ukraińskiego zostało oddelegowanych w charakterze tłumaczy do punktów informacyjnych na przejściach granicznych w Hrebennem i Dorohusku.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przystąpili do działań pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy trzeciego dnia wojny. Ich głównym zadaniem jest wsparcie wojewodów, samorządów i instytucji, odpowiedzialnych za organizację pomocy uchodźcom. Wnioski o wsparcie kierowane są przez wojewodów do ministra obrony narodowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy