Reklama

Reklama

Lublin walczy z bezdomnością zwierząt: ponad 1,3 tys wysterylizowanych czworonogów i ponad 300 zaczipowanych

Opublikowano: czw, 26 lis 2020 13:51
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin walczy z bezdomnością zwierząt: ponad 1,3 tys wysterylizowanych czworonogów i ponad 300 zaczipowanych - Zdjęcie główne

Urząd Miasta wyjaśnia, że decydując się np. na sterylizację podopiecznych przyczynia się do ograniczenia ilości bezdomnych psów i kotów, a tym samym zapobiega ich cierpieniu i złemu traktowaniu | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca listopada można jeszcze bezpłatnie zaczipować psa w ramach VI Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu przez cały rok można było również za darmo, poddać pupila sterylizacji.

Reklama

Miasto w tym roku prowadziło akcję bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Poddano jej łącznie 1382 psy i koty, w tym: 268 psów właścicielskich, 419 kotów właścicielskich oraz 695 kotów wolno żyjących. Do końca listopada trwa jeszcze akcja bezpłatnego czipowania psów, którą do tej pory objęto 302 czworonogi. Działania na rzecz zwierząt domowych, realizowane są w ramach dwóch projektów VI Budżetu Obywatelskiego.

 

- W tym roku, po raz kolejny mieszkańcy Lublina mogli skorzystać z akcji bezpłatnych zabiegów sterylizacyjnych dla swoich podopiecznych. Dotyczyła ona kotów i psów właścicielskich oraz kotów wolno żyjących. Działania te miały na celu ograniczenie ilości niechcianych zwierząt, które często są porzucane i trafiają na ulice lub do schroniska - mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

 

Sterylizacja jest sposobem rozwiązywania problemu bezdomności zwierząt i braku kontroli nad ich rozrodem. Dodatkowo wiele zwierząt staje się bezdomna, bo brakuje osób, które by je przygarnęły. Urząd Miasta wyjaśnia, że decydując się na sterylizację podopiecznych przyczynia się do ograniczenia ilości bezdomnych psów i kotów, a tym samym zapobiega ich cierpieniu i złemu traktowaniu.

 

Z kolei czipowanie polega na umieszczeniu pod skórę kilkumilimetrowego czipa, w którym zakodowany jest niepowtarzalny numer identyfikacyjny. Gdy pies zaginie, można dzięki temu szybko go odnaleźć. Wolne miejsca na bezpłatne czipowanie są w następujących gabinetach: Gabinet Weterynaryjny UNICKA Izabela Pisulak, ul. Dolińskiego 2/U5, 20-128 Lublin; Gabinet Weterynaryjny EUROVET lek. wet. Robert Paluch, ul. Halickiego 3, 20-874 Lublin; Gabinet Weterynaryjny Jacek Pyzik, ul. Kunickiego 74, 20-412 Lublin; Gabinet Weterynaryjny Amicus Karolina Sakowicz, ul. Leonarda 16, 20-626 Lublin i Przychodnia Weterynaryjna NOE Aneta Koczmara, ul. Wierzbowa 5, 20-001 Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE